Akcie čekají na data z amerického trhu práce (NFP)

Akcie čekají na data z amerického trhu práce (NFP)

 

Hlavní události

  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Západoevropské akcie by měly do dnešní seance vstoupit lehkým poklesem.
  • Dnes budou zveřejněny klíčové údaje z amerického trhu práce, které mohou naznačit, jak rychle půjdou úrokové sazby v USA nahoru. V Evropě byla ráno zveřejněna německá průmyslová výroba, která podobně jako včera tovární objednávky překvapila výrazně vyšším růstem. Obdobný indikátor publikuje dnes i Francie.
  • Analytici Société Générale snížili doporučení pro akcie polské Bank Zachodni WBK na držet.  

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 včera příliš velkých změn nedoznal, když zakončil s minimálním ziskem pět setin procenta. Nejvíce se dařilo těžařům a zpracovatelům základních surovin (+0,8 %), ale v plusu uzavřelo dalších šest sektorů. To bylo však do velké míry kompenzováno poklesem farmaceutických titulů, které přišly o 0,4 %.

Asijské trhy vymazávaly včerejší zisky a všechny mírně ztrácejí. Nejhlubší ztráty si z dnešního dne odnášejí jihokorejské akcie (-0,6 %). V ostatních případech jde o poklesy do půl procenta. Nevelké změny v indexech jsou důsledkem čekání na dnešní údaje z amerického trhu práce. Ty naznačí, jak rychle půjdou úrokové sazby v USA nahoru. V případě pozitivního překvapení v podobě vyšší tvorby nových pracovních míst či vyšších hodinových výdělků by se zvýšila pravděpodobnost tohoto kroku na prosincovém zasedání. Akcie by tak zřejmě všeobecně reagovaly poklesem, podporu by však dostaly zejména akcie bank a pojišťoven.

Zdroj: Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!