Akcie VIG se dnes obchodují bez práva na dividendu 0,60 EUR na akcii

Akcie VIG se dnes obchodují bez práva na dividendu 0,60 EUR na akcii

Hlavní události

  • Akcie VIG se dnes poprvé obchodují bez práva na dividendu 0,60 EUR na akcii.
  • NWR kvůli úpadku OKD nezveřejnila kvartální výsledky hospodaření naplánované na dnešek.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným poklesem.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zveřejněna dubnová inflace v eurozóně. Investory bude zajímat také zápis z posledního zasedání americké centrální banky.
  • Závěr výsledkové sezóny dnes přináší údaje o hospodaření pivovaru SABMiller nebo maloobchodních prodejců Target Corp a Urban Outfitters.
  • Analytici Société Générale včera snížili doporučení pro akcie německých energetických firem E.ON a RWE z „koupit“ na „držet“.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy vstoupily do včerejšího obchodování menším poklesem a své ztráty nakonec prohloubily až na necelé procento, přestože údaje o tamní průmyslové výrobě a započatých stavbách překonaly očekávání. Na zhoršený sentiment doplatily všechny hlavní sektory s výjimkou energetického, který podporují rostoucí ceny ropy.

Noční obchodování na asijských burzách přineslo výrazný pokles čínských akcií. Špatnou náladu dokumentuje dvouminutové drama, kdy se indexy v Hong Kongu propadly z 1% zisků do 1,5% ztrát. Zajímavé bylo obchodování v Japonsku; tamní indexy byly v plusu díky pozitivnímu překvapení z vývoje japonského HDP, později ale o většinu zisků přišly a nakonec jen stagnovaly.

VIG

Akcie pojišťovny VIG se dnes poprvé obchodují bez práva na dividendu z loňského zisku ve výši 0,60 EUR na akcii. Březnový návrh výplaty v této výši byl velkým zklamáním, protože se jedná o nejnižší dividendu od roku 2005. Cena akcií VIG by ve dnešním obchodování měla klesnout přibližně o dividendu, tj. asi o 3 %.

NWR

Těžební společnost NWR měla dnes ráno oznámit výsledky hospodaření za letošní první čtvrtletí. Firma ale vydala jen strohé prohlášení, že kvůli úpadku dceřiné společnosti OKD nyní „není v pozici“, aby kvartální výsledky zveřejnila.

Výsledky hospodaření by tak jako tak neměly vliv na cenu akcií, protože obchodování s nimi je pozastaveno na dobu neurčitou. Bude tomu tak nejméně do srpna, kdy je naplánována schůzka věřitelů. Podle našeho názoru se obchodování zřejmě neobnoví už nikdy, protože v důsledku úpadku OKD pravděpodobně dojde k řízené likvidaci NWR.

JOSEF NĚMÝ
Akciový analytik
Investment Banking

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!