Akcie vyčkávají na dnešní čísla z amerického trhu práce (NFP)

Akcie vyčkávají na dnešní čísla z amerického trhu práce (NFP)

 Hlavní události

  • ČEZ oddaluje spuštění druhého bloku jaderné elektrárny v Temelíně.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít růstem.
  • Ve Spojených státech bude zveřejněna celá řada makroekonomických indikátorů. Mezi těmi nejdůležitějšími budou statistiky z trhu práce. Kromě nich se dočkáme obchodní bilance nebo továrních objednávek. Naproti tomu na starém kontinentě budou publikovány pouze nezajímavé ceny průmyslových výrobců za EMU.
  • Analytici Société Générale snížili doporučení na držet pro akcie švédského výrobce zámků Assa Abloy nebo zajišťovnu Swiss RE. Naopak akcie jejího konkurenta Hannover RE doporučují nově nakupovat.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 během včerejšího obchodování prakticky žádných změn nedoznal a zakončil na stejné úrovni jako den předtím. Nezájem o nákup akcií mohl být umocněn i zveřejněným indexem ISM, který nenaplnil očekávání a který mohl opětovně rozšířit pochybnosti o stavu největší světové ekonomiky. Oči investorů dnes budou směřovat na americký trh práce. Naplní-li se optimistické očekávání kolegů ze Société Générale ohledně tvroby nových pracovních míst, zvýší se pravděpodobnost pohybu úrokových sazeb nahoru již na zářijovém zasedání. To může vést k bezprostřední negativní reakci akciových trhů, poté by však měl převážit vliv lepšího hodnocení ekonomiky. Profitovat z takového vývoje by měly především finanční tituly.

Trhy v asijskopacifickém regionu se vyvíjely smíšeně. Hongkongský index si dnes připsal půl procenta, v ziscích se nacházejí i jihokorejské akcie. Naopak nejhůře se daří australské burze, která v závěru obchodování odevzdává 0,8 %. Japonský Nikkei 225 pak končí seanci bez větších změn.

 ČEZ

Společnost ČEZ opětovně oddaluje spuštění druhého bloku temelínské jaderné elektrárny. Do sítě měl být připojen 3. září. Podle mluvčího společnost připojí blok v optimistickém scénáři do sítě v průběhu příštího týdne. Důvodem zpoždění jsou další testy.

Zprávu vnímáme mírně negativně, nicméně byla zveřejněna již v průběhu včerejšího dne, kdy akcie ČEZ klesly o 0,8 %. Nečekáme proto žádnou další reakci.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!