Akciová analýza: Bank of America, Commerzbank, Daimler, Shell a další

Akciová analýza: Bank of America, Commerzbank, Daimler, Shell a další

  • Axa

Během posledních týdnů nebyly zveřejněny žádné podstatné firemní zprávy.

Vývoj ceny akcií: Pojišťovna Axa během srpna ztratila na trhu necelá dvě procenta své hodnoty. Index evropských pojišťovacích domů se za tuto dobu příliš nezměnil a pohybuje se okolo úrovní z počátku měsíce.

  • Bank of America

Od začátku srpna nebyly zveřejněny žádné podstatné zprávy.

Vývoj ceny akcií: Akciím Bank of America se od začátku srpna dařilo, když si polepšily o více jak 7 %. Překonaly tak index amerických bank, který zaznamenal pouze poloviční nárůst. Od začátku roku se ale banky nacházejí stále v červených číslech. Zatímco index je oproti
poslednímu obchodnímu dni v loňském roce o zhruba 5,5 % níže, Bank of America prozatím zaznamenává ztrátu téměř 8 %.

  • Carrefour

Během posledních tří týdnů jsme nezaznamenali žádnou podstatnou firemní zprávu.

Vývoj ceny akcií: Akcie společnosti vymazaly ztráty z prvního srpnového týdne a aktuálně se obchodují na úrovni z počátku srpna. Od začátku roku se hodnota firmy snížila o více jak 15 %. Société Générale doporučuje akcie stále nakupovat s cílovou cenou 35 EUR za akcii,
což vzhledem k aktuálnímu kurzu představuje potenciál více jak 50 %. Průměrná cílová cena podle agentury Bloomberg je 27,35 EUR (+22,5 %).

  • Commerzbank

Členství v indexu DAX: Analytici společnosti Exane uvedli, že nejslabšími členy hlavníh německého indexu jsou společnosti Lufthansa a Commerzbank. Jejich členství ale zatím není ohroženo, pokud nedojde k dalšímu výraznému poklesu cen jejich akcií. V takovém případě
by byla největším kandidátem na vstup realitní společnost Deutsche Wohnen. Rozhodným datem pro změny je 5. září, implementace proběhne 16. září.

Vývoj ceny akcií: Zlepšení sentimentu na akciových trzích zvedlo v posledních týdnech akcie Commerzbank z jejich historického minima. Ve srovnání se začátkem roku je ale cena zhruba o 37 % níže

  • Daimler

Prodeje vozů: Společnost Daimler oznámila statistiku celosvětových prodejů vozů značky Mercedes-Benz za červenec, které dosáhly nového historického maxima téměř 164 tisíc kusů (+9,4 % y/y). Od začátku roku činí prodeje již 1,17 mil. vozů (+11,7 % y/y). K tomu se
v červenci přidalo více než 10 tisíc vozů značky Smart (od začátku roku přes 84 tisíc vozů). Z regionálního pohledu pokračoval růst ve všech hlavních teritoriích. Největším tahounem byla opět Čína (za uplynulý měsíc zvýšení o téměř 30 % na 39 tisíc vozů), růst v Německu se naopak téměř zastavil (+0,3 % y/y, 27 tisíc prodaných vozů).

  • Imperial Brands

Prodeje elektronických cigaret: Maloobchodní tržby za prodej elektronických cigaret ve Spojených státech vzrostly o 14,6 % za období čtyř týdnů končící 14. srpna. Tahounem byl jak růst prodaných kusů, tak i nárůst ceny. Imperial Brands patří mezi čtyři největší distributory elektronických cigaret ve Spojených státech. Podíl na celkových tržbách Imperial Brands je ale relativně malý.

Dividenda: Akcie společnosti se od 18. srpna obchodují bez nároku na kvartální dividendu ve výši 23,50 GBp, která je splatná 30. září 2016.

  • LVMH

Během posledních týdnů nebyly zveřejněny žádné podstatné firemní zprávy.

Vývoj ceny akcií: Akcie výrobce luxusního zboží LVMH v posledních dvou měsících soustavně posilují a již se přiblížily ke svému letošnímu maximu. Růstu pomohly i lepší než očekávané pololetní výsledky hospodaření, které byly zveřejněny na konci července. Cena
akcií od té doby přidala dalších 8 %.

  • Michelin

Dohoda ve sporu o patent: Michelin se dohodl se společnostmi Atturo Tire and Svizz-One na narovnání ve sporu o jeden z patentů na design běhounu pneumatiky. Žaloba byla podána v květnu ve Spojených státech. Podmínky narovnání nejsou veřejné.

Vývoj ceny akcií: Michelin si od začátku srpna polepšil o čtyři procenta, naproti tomu sektor jako celek necelé procento ztratil. Od ledna je rozdílný vývoj ještě markantnější. Akcie Michelinu vzrostly o více jak 8 %, zatímco sektor 15 % ztrácí.

  • Royal Dutch Shell

Dividenda: Akcie Royal Dutch Shell se od 11. srpna obchodují bez práva na kvartální dividendu ve výši 0,47 USD na akcii (dividendový výnos 1,8 %, anualizovaný výnos 7,3 %). Dividenda bude vyplacena 19. září.

Možná výměna aktiv: Agentura Interfax tento týden uvedla, že Royal Dutch Shell by mohl převést na ruskou energetickou společnost Gazprom některá aktiva v Africe nebo v asijskopacifickém regionu. Výměnou za to by údajně mohl Royal Dutch Shell participovat na rozvoji ropných a plynových polí v Sachalinské oblasti na pomezí Ochotského moře.

  • Sanofi

Nezdařená akvizice: Sanofi neuspělo v boji o převzetí americké biotechnologické firmy Medivation. Sanofi dlouho neúspěšně nabízelo 9,3 mld. USD (52,5 USD na akcii), to ale  jednoznačně přebila nabídka společnosti Pfizer ve výši 14 mld. USD (81,5 USD na akcii). Transakce by měla být uzavřena do konce roku. Na trhu se teď spekuluje, že dalším akvizičním cílem Sanofi by mohla být jiná biotechnologická firma Biomarin.

Vývoj ceny akcií: Akcie Sanofi od začátku srpna klesají, v dosavadním průběhu tohoto měsíce již o více než 10 %. Cena akcií je tak již na dohled svému tříletému minimu.

akcie2 akcie_seznam_sledovaných_titulu

Zdroj: analytický tým Komerční banky

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!