Akciové indexy oslabují s rostoucími preferencemi Donalda Trumpa

Akciové indexy oslabují s rostoucími preferencemi Donalda Trumpa

Hlavní události

  • Dnes bez žádných nových zpráv z domova.
  • Západoevropské akcie by dnes měly zahájit mírným poklesem.
  • Zasedání Fed dnes zřejmě zastíní všechny ostatní zveřejňované indikátory a investoři upřou pozornost na jeho výsledky. Ve Francii bude dnes zveřejněn PMI index výrobců a v Německu vývoj říjnové nezaměstnanosti.

Z 68 společností, které dnes v USA oznámí své kvartální výsledky, budou patřit k těm sledovanějším farmaceutický Allergan, kosmetická společnost Estee Lauder nebo majitel CME Time Warner. Z technologických titulů dnes investoři upřou pozornost na výsledky společností Facebook, Qualcom a Fitbit. Z finančního sektoru se připojí pojišťovací ústavy AIG, MetLife a Prudential. V Evropě budou dnes mezi 26 oznamujícími módní ikona Hugo Boss, papírenská společnost Smurfit Kappa, letecký obr Lufthansa a pro české investory bude zajímavé sledovat vývojáře antivirů původem z Čech AVG Technologies.

SG dnes snížila rating BP na Držet a GEA Group AG na Prodat. Naopak rating společnosti Fresenius Medical Care byl zvýšen na Koupit a společnosti National Oilwell Varco na Držet.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera šestým dnem klesaly v obavách ze stoupajících preferencí Donalda Trumpa, rostoucí pravděpodobnosti zvýšení sazeb a očekávaní horších indikátorů pracovního trhu. Index S&P 500 včera ztratil 0,7 % a klesl na nejnižší hodnotu od července. Deset z jedenácti sektorů klesalo, když k největším propadlíkům patřily utility a realitní společnosti. Akcie farmaceutického lídra Pfizer včera oslabily nejvíce za tři měsíce a klesly o více než 2 %, poté, co jeho čtvrtletní výsledky zaostaly za očekáváními. Technologický sektor trpěl poklesem Applu na sedmiměsíční minimum v obavách o vývoj prodejů v Číně, hlavním růstovém motoru společnosti. Naopak největší světový producent kukuřice Archer-Daniels-Midland výrazně posílil, když si po oznámení dobrých výsledků připsal 7,2 %.

Asijské akcie se dnes připojují k ostatním světovým trhům v negativní reakci na zvyšující se preference Donalda Trumpa v předvolebních průzkumech. MSCI Asia Pacific Index ztrácí nejvíce od záři, jihokorejský Kospi klesá k svému čtyřměsíčnímu minimu a japonský Topix ustupuje ze své nejvyšší hodnoty od dubna a ztrácí 1,8 %. Sony pokračuje druhým dnem v poklesu po oznámení slabých čtvrtletních výsledku a Sumitomo Electric Industries se propadá o více než 11 % v reakci na výrazné snížení výhledu zisku. Akcie Standard Chartered Plc na hongkongské burze oslabují nejvíce od června poté, co banka oznámila pokles výnosů ve všech svých čtyřech hlavních segmentech a zisk skončil hluboko pod očekáváními.

Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!