Akciové trhy budou čekat na zasedání centrální banky v USA (Fed) a Japonsku (Boj)

Akciové trhy budou čekat na zasedání centrální banky v USA (Fed) a Japonsku (Boj)

Hlavní události

  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Evropské akcie by měly vstoupit do nového týdne mírným poklesem.
  • Během nadcházejícího týdne příliš nových makroekonomických dat nezaznamenáme, o to podstatnější bude zasedání americké centrální banky. O měnové politice bude rozhodovat i japonská centrální banka. V Evropě pak zaujmou jen páteční předstihové ukazatele PMI.

 Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie zakončily páteční obchodování se ztrátami. Index S&P 500 klesl o 0,4 % a zredukoval tak svůj týdenní zisk na půl procenta. Největší brzdou páteční seance byly finanční tituly (-1,1 %), které potopila zpráva o tom, že americké ministerstvo spravedlnosti požaduje po Deutsche Bank 14 mld. USD za transakce spojené s cennými papíry navázanými na hypotéční úvěry. Necelé jedno procento pak ztratil energetický sektor v reakci na klesající ceny ropy.

Po svátcích v Číně a Jižní Koreji jsou dnes zavřené trhy v Japonsku. Asijské burzy vstoupily do nového týdne úspěšně, když s výjimkou australského parketu, který stagnuje, rostou všechny. Téměř 3% zisků dnes dosahují investice od taiwanských akcií, jedno procento přidává Jižní Korea a okolo půl procenta rostou akcie v Číně.

Nejen pro akciové trhy bude podstatnou událostí zasedání americké centrální banky, jejíž závěry se dozvíme ve středu. Po datech, která byla zveřejněna během minulého týdne, Fed zřejmě nakonec ponechá úrokové sazby beze změny. Pokud by Fed překvapil a přiškrtil kohouty, vzhledem k nízké pravděpodobnosti takového kroku by akciové trhy bezprostředně zalila výprodejní vlna. S určitým odstupem je ale si potřeba uvědomit, že důvodem tohoto rozhodnutí je stav reálné ekonomiky, který dovoluje vyšší sazby, a to by mělo převážit nad zvýšením sazeb a poskytnout akciím prostor pro další růst.

O měnové politice bude rozhodovat i japonská centrální banka. V jejím případě se rovněž nečeká žádná změna, nicméně na červencovém zasedání banka indikovala, že v září představí detailní hodnocení dopadů doposud zavedených měnověpolitických kroků na stav ekonomiky. Výsledky budou známy během středečního rána.

Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!