Akciové trhy rostou v naději, že ECB prodlouží QE

Akciové trhy rostou v naději, že ECB prodlouží QE

  • ČEZ uzavřel kontrakt s Českou poštou na dodávku elektřiny do roku 2019 v hodnotě 660 mil. CZK.
  • Stock Spirits s prémiovou verzí Fernetu pokračuje ve snaze o vstup do vyššího segmentu lihovin.
  • Západoevropské akcie dnes zahájí mírným růstem.
  • Dnes ráno byla zveřejněna německá průmyslová produkce, která na úrovni 1,2 % zaostala za očekáváním, které ukazovala na růst o 1,6 %. V USA pak bude zveřejněn údaj o nových hypotékách.
  • Société Générale nově zařadila do portfolia pokrývaných akcií největšího evropského provozovatele kabelových sítí Liberty Global s doporučením koupit a zvýšila doporučení na držet španělské telekomunikační skupině Telefonica.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera posilovaly v očekávaní investorů, že ECB na čtvrtečním jednání potvrdí prodloužení nákupů dluhopisů, aby podpořila křehký růst v eurozóně. Zisky finančních institucí včera tlačily index S&P 500 na dohled maxima z 25. listopadu, ale růst o 0,3 % na prolomení rekordu nestačil. Naopak index Dow Jones Industrial Average včera, hlavně díky zisku akcií jedné z největších amerických telekomunikačních společnosti Verizon Communications Inc. o 1,5 %, překonal svoje historické maximum, když posílil o 0,2 % a zakončil na 19.252 bodech.

Asijské akciové trhy dnes následují ty americké v růstu. Index MSCI Asia Pacific přidává 0,7 %. Japonský Topix si připsal 0,9 %, podporován 3% růstem telekomunikační skupiny Softbank Group, jejíž CEO v telefonátu s Donaldem Trumpem přislíbil investice do amerických startupů přesahující 50 mld. USD, které by mohly přinést až 50 tisíc nových pracovních míst. Jihokorejský Kospi dnes mírně rostl o 0,1 %. Australský dolar oslabil v reakci na první pokles kvartálního HDP o 0,5 % od roku 2011.  Australskému indexu S&P/ASX 200 se však díky ziskům developerských společností a finančních institucí dařilo, když posílil o 0,9 %.

ČEZ

Dceřiná společnost ČEZ Prodej, která dodává České poště elektřinu od roku 2008, zvítězila ve výběrovém řízení a bude i nadále dodávat elektřinu České poště do roku 2019. Celková hodnota zakázky je odhadována na 660 mil. CZK. Zprávu hodnotíme pozitivně, nicméně vzhledem k zanedbatelné velikosti zakázky vzhledem k celoročním tržbám společnosti na úrovni 200 mld. CZK neočekáváme zásadní vliv na vývoj ceny akcií společnosti.

Stock Spirits

Po nedávném uvedení bílého rumu a nákupu značek lihovin od Bohemia Sektu se společnost Stock Spirits dále snaží o průnik do vyššího sektoru a zavádí prémiovou verzi Fernetu, jedné z nejpopulárnějších lihovin v Česku. Společnost generuje 24 % svých tržeb v České republice, kde má se svými zavedenými značkami 34% podíl na trhu. Vzhledem k tomu, že Česká republika patří k důležitým trhům společnosti a významně přispívá k ziskovosti celé skupiny, hodnotíme snahu proniknout do vyššího segmentu, který může přinést vyšší marže, pozitivně. Předpokládáme, že informace podpoří akcie společnosti, které za poslední měsíc posílily o 8 %.

Zdroj: komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!