Akciové trhy zahájily říjen růstem

Akciové trhy zahájily říjen růstem

Hlavní události

  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Západoevropské akcie by měly týden zahájit smíšeně.
  • Úvod měsíce již tradičně patří předstihovým indikátorům PMI po celém světě. Ve Spojených státech to budou i obdobné ukazatele ISM. V závěru týdne budou důležité statistiky z amerického trhu práce. V Evropě budou podstatné údaje o průmyslové výrobě.
  • Pozornost investorů se začne pozvolna stáčet i k výsledkové sezóně za třetí kvartál. Tu neoficiálně zahájí příští úterý (11. října) hliníkárna Alcoa. Dosavadní odhady ukazují na pokles zisku firem v rámci indexu S&P 500 o 1,5 %.
  • Analytici Société Générale doporučili k nákupu akcie amerického dodavatele technologií do ropného průmyslu Halliburton nebo britského investičního fondu Man Group.

 Obchodování na zámořských trzích

V poslední zářijové seanci si americký index S&P 500 polepšil o 0,8 % a vylepšil tak ještě svoje zisky za celý třetí kvartál. V uplynulých třech měsících si polepšil o 3,3 %, což je prozatím nejlepší kvartální výsledek tohoto roku. Hlavními tahouny byly technologie, finanční tituly a průmyslová odvětví. Bankovní tituly v pátek navíc podpořily zprávy, že Deutsche Bank nakonec bude muset za obchody s cennými papíry navázanými na hypotéční úvěry zaplatit o více jak polovinu méně, než bylo původně americkým ministerstvem spravedlností požadováno.

Vstup do posledního kvartálu letošního roku se asijským trhům prozatím daří. Většina z nich roste, nejvyšší zisky si připisuje hongkongský index (+1,2 %), kterému pomohly lepší než očekávané údaje o hospodaření některých firem. Necelé procento si odnesly i japonské akcie, které podporuje oslabující jen. Trhy v Jižní Koreji a Malajsii jsou kvůli svátku zavřené, čínské pevninské burzy pak dokonce celý týden.

Zdroj: Komerční banka

 

 

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!