Akciovému indexu S&P 500 zbývá pár bodů k překonání historických maxim

Akciovému indexu S&P 500 zbývá pár bodů k překonání historických maxim

Hlavní události

  • Dnes bez zásadních zpráv z pražské burzy, kde tento týden zakončí výsledkovou sezónu pojišťovací skupina VIG, která oznámí své výsledky za třetí kvartál v úterý, a ve čtvrtek bude následovat výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.
  • Západoevropské akcie by dnes měly zahájit mírným růstem.
  • I přes čtvrteční Den díkůvzdání, který v USA částečně zkrátí tento týden, bude kalendář zveřejňování makrodat nabitý. Po relativně prázdném pondělí, kdy nejzajímavější bude asi vystoupení prvního místopředsedy Fedu Stanleyho Fishera, budou v úterý sledované prodeje starších domů v USA a spotřebitelská důvěra v eurozóně, ve středu pak přijdou na řadu americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti a také předběžné indexy nákupních manažerů za listopad. Ve středu bude také zveřejněn zápis z jednání Fedu. Ve čtvrtek se pozornost přenese do Evropy, kde se investoři zaměří například na německý a španělský HDP. V pátek se pak dozvíme, kolik se v USA prodalo nových domů a jak se vyvíjela ekonomika Spojeného království.
  • Živo však bude hlavně v maloobchodech, neboť takzvaným Černým pátkem zahájí velké slevové akce předvánoční nákupní sezóny. Vývoj tržeb po Černém pátku je velice sledovaný jako ukazatel kondice spotřebitelů.
  • Výsledková sezóna doznívá, když zajímavé budou například údaje od potravinářských firem Tyson Foods, Campbell Soup nebo výrobce kvalitních alkoholických nápojů Rémy Cointreau. Z technologických sektorů pak tento týden oznámí výsledky HP nebo Infineon Technologies.
  • Société Générale dnes zvýšila doporučení na Držet pro akcie belgické bankovní skupiny KBC a na Koupit pro polskou státní energetickou společnost Energa.

Obchodování na zámořských trzích

I přes mírnou páteční korekci, kdy americké akciové indexy ztratily kolem 0,2 %, trhy v USA minulý týden pokračovaly v rallye, zahájené po zvolení Donalda Trumpa. Nejvíce z růstu profitovaly střední a malé podniky, když index Russell 2000 rostl jedenáct dní v kuse, což byla nejdelší růstová sňůra od 2003.

Asijské akcie startují nový týden v optimismu z víkendového prohlášeni iránského ropného ministra o vysoké pravděpodobnosti dohody omezení produkce ropy na dalším jednaní OPEC. Většina asijských indexů, tažených energetickými tituly, dnes stoupá. Japonský Topix přidal 1 %, když roStock Average dnes posílil o 0,8 % poté, co již minulý týden získal od svého letošního minima přes 20 % a oficiálně tak vstoupil do býčí fáze. Čínským akciím se také daří, když hongkongský Hang Seng China roste o 1,1 %.

Zdroj: Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!