Aktivita na akciových trzích před Vánocemi slábne

Aktivita na akciových trzích před Vánocemi slábne

  • Ekonomický kalendář je dnes zajímavější v USA. Podle ekonomů SG však dnešní data přinesou spíše zklamání. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se v listopadu podle jejich odhadů propadly hlavně díky poklesu objednávek letadel, které společnosti Boeing poklesly z 85 v předchozím měsíci na 13. Dobrá čísla nevykážou ani soukromé příjmy a spotřeba Američanů neboť poslední údaje z trhu práce ukázaly na pokles hodinových výdělků, což brzdí nárůst mezd a platů, ale i spotřeby.
  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Západoevropské akcie dnes zahájí mírným růstem.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera při nižší intenzitě obchodování mírně ztrácely, když index S&P 500 oslabil o 0,3 % a Dow Jones s 0,2% ztrátou zakončil těsně pod hranicí 20.000 bodů. Přestože včerejší údaje o prodejích nových domů předčily očekávání, realitní společnosti patřily k největším propadlíkům se ztrátou 1,3 %. Naopak ropné společnosti včera přidávaly nejvíce ze všech sektorů a přesto, že americké zásoby ropy po pěti týdnech vzrostly, jejich akcie posílily o 0,2 %.

Asijské akciové trhy navázaly na poklesy amerických akcií a v dnešním nočním obchodování také ztrácí. Japonský Topix a Nikkei oslabily o 0,1 %. Hongkongský Hang Seng oslabuje o 0,7 % a index čínských akcií obchodovaných na hongkongské burze Hang Seng China ztrácí ještě rychlejším tempem o 1,2 %. Australským a novozélandským akciovým trhům se dnes dařilo především díky telekomunikačnímu sektoru a realitním společnostem, jejichž akcie pomohly 1% růstem k posílení indexu S&P/ASX 200 o 0,5 %. Novozélandský S&P/NZX 50 přidal 0,7 %.

Zdroj: Komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!