Aktuální zprávy ze světa financí

Aktuální zprávy ze světa financí

Hlavní události

  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným růstem.
  • Oba břehy Atlantiku nabídnou statistiky HDP za druhý kvartál. V USA bude dále zveřejněna spotřebitelská důvěra michiganské univerzity nebo chicagský PMI. Na starém kontinentě se dočkáme spotřebitelské inflace za celou EMU nebo německých maloobchodních tržeb.
  • Americká výsledková sezóna přinese údaje o hospodaření firem Chevron, Exxon Mobil nebo Xerox, v Evropě reportuje Swiss Re, Barclays nebo ArcelorMittal.
  • Evropská centrální banka zveřejní zátěžové testy evropských bank.
  • Analytici Société Générale snížili doporučení na držet pro akcie amerického prodejce potravin Mondelez International.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 včera nakonec vymazal svoje ztráty a zakončil včerejší seanci se ziskem 0,2 %. Dařilo se prodejcům spotřebního zboží nebo informačním technologiím, naproti tomu ve ztrátách uzavřel sektor telekomunikací nebo energetické tituly. S největšími ztrátami zakončila po oznámených výsledcích hospodaření automobilka Ford (-8,2 %). V poobchodní fázi naopak vyskočily akcie společností Alphabet nebo Amazon.com.

Asijské trhy se během nočního obchodování vyvíjely smíšeně. Mezi rostoucími indexy byly například japonské, když index Nikkei 225 si polepšil o 0,6 %, v plusu seanci zakončila i indonéská (+0,4 %) nebo australská burza (+0,1 %). Naopak nedařilo se čínským titulům, které ztratily třetinu procenta, akcie obchodované v Hongkongu přišly dokonce o necelé jedno procento.

MIROSLAV FRAYER

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!