Alcoa odstartovala americkou výsledkovou sezónu pozitivně

Alcoa odstartovala americkou výsledkovou sezónu pozitivně

Hlavní události

  • Sázky na fotbalové Euro trhaly rekordy.
  • Západoevropské akcie by měly seanci zahájit mírným poklesem.
  • Ve Spojených státech budou dnes zveřejněna pouze druhořadá data o velkoobchodních zásobách a optimismu malých podniků. Na starém kontinentě budou publikovány finální německé spotřebitelské ceny.
  • Dnes zveřejní výsledky hospodaření celá řada menším firem, zajímavější bude až druhá polovina týdne, kdy reportují bankovní domy.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 včera vylepšil svoji historicky nejvyšší úroveň, když posílil o další 0,3 %. Překonal tak svůj rekord z května loňského roku. Méně jak půl procenta se od svého maxima nachází i průmyslový index Dow Jones. Včera výsledkovou sezónu odstartovala hliníkárna Alcoa, která zveřejnila svůj zisk na akcii po očištění o jednorázové položky výrazně nad konsensem trhu. Akcie v poobchodní fázi v reakci na údaje přidaly čtyři procenta.

Růst akciových trhů pokračoval i během dnešního nočního obchodování v Asii. Nejvyšší zisky si opět připisovaly japonské akcie, když index Nikkei 225 vzrostl o 2,5 %. Ostatní burzy přidávaly do jednoho procenta. Nákupní náladu podporují očekávání na další stimuly ze strany centrálních bank.

Fortuna

Sázky na letošní fotbalové Euro přinesly rekordy, když celkově se prosázelo 1,7 mld. CZK. Fortuna si z tohoto balíku ukrojila 655 mil. CZK, což dle mluvčího společnosti Petra Šraina splnilo očekávání firmy a s přehledem se šampionát stal rekordní sportovní akcí, kterou nepřekoná ani letošní olympiáda.

Zprávu vnímáme mírně pozitivně, cena akcie by mohla nepatrně růst. Fortuna zveřejní hospodářské výsledky za první polovinu roku 25. srpna.

MIROSLAV FRAYER

Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!