Alcoa zahájila výsledkovou sezónu propadem o 11%

Alcoa zahájila výsledkovou sezónu propadem o 11%

Hlavní události

  • Arca Capital zažalovala prodej části Agrobanky společnosti GE Capital Bank, nyní Moneta Money Bank.
  • Evropská komise zvažuje zavedení odstrašujících obrázků na lahvích s tvrdým alkoholem.
  • Evropské akcie by dnes měly zahájit smíšeně.
  • Dnes budou investoři v USA podrobně studovat zápis z jednání FED ve snaze odhadnout pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb do konce roku. Další indikátory maloobchodních tržeb, spotřebitelského sentimentu a PPI přijdou v pátek. Ve výsledkové sezóně, kterou včera zahájila Alcoa, dnes budou pokračovat CSX Corp., Castellum AB a Hargreaves Lansdown

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera zažily největší pokles za poslední měsíc v reakci na slabý start do výsledkové sezóny, rostoucí pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb FED a snížení cen ropy. Index S&P 500 klesl o 1,2 %, když největší ztráty zaznamenal farmaceutický sektor v čele s Illumina Inc., jejíž akcie v reakci na slabé výsledky ztratily 24,8 %. Těžařské společnosti byly negativně ovlivněny posilujícím dolarem a klesajícími cenami komodit. Po oznámení slabých výsledků, které zaostaly za očekáváním, Alcoa ztratila 11,4 %, a jedná se tak o největší pokles od roku 2011. Samsung oznámil ukončení výroby problematického modelu Galaxy Note 7, hlavního konkurenta iPhone, což pomohlo k růstu Applu o 0,2 %.

Asijské akcie následovaly vývoj na amerických trzích a čtvrtý den po sobě dnes klesají. K negativnímu vývoji trhů přispěly ztráty Samsungu, rostoucí pravděpodobnost ze zvýšení úrokových sazeb v USA a obavy o důvěryhodnosti ruských prohlášení ohledně omezení těžby ropy. Nejvíce postiženými sektory jsou těžební společnosti a finanční instituce. I přes značnou ztrátu Samsungu a celého sektoru informačních technologií korejská burza zůstává v nepatrném zisku.

Moneta Money Bank

Skupina Arca Capital podala k soudu žalobu na neplatnost kupní smlouvy o prodeji části Agrobanky společnosti Moneta Money Bank. Kupní smlouva byla uzavřena v srpnu 1998 mezi Agrobankou a GE Capital Bank. Arca Capital je akcionářem společnosti Agrobanka Praha v likvidaci. Žádné nové podrobnosti nebyly zveřejněny, proto zprávu vnímáme neutrálně. Situaci budeme dále sledovat.

Stock Spirits

Evropská komise zvažuje zavedení odstrašujících obrázků na lahvích s tvrdým alkoholem. V případě zavedení by mohlo dojít k tlakům na snížení spotřeby tvrdého alkoholu s potenciálním negativním dopadem na hospodaření společnosti. Zatím zprávu vnímáme neutrálně. Situaci budeme dále monitorovat.

Zdroj: Komerční Banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!