Americké akcie: banky reportují solidní hospodářské výsledky

Americké akcie: banky reportují solidní hospodářské výsledky

Hlavní události

  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Západoevropské akcie by měly dnešní seanci zahájit poklesem.
  • Spojené státy dnes zveřejní počet zahájených staveb a vydaných stavebních povolení. Na starém kontinentě se dočkáme německého předstihového ukazatele ZEW, ECB vydá svůj měnový přehled.
  • Výsledky hospodaření dnes reportuje například Goldman Sachs, Johnson & Johnson nebo Microsoft. V Evropě se dočkáme hospodářských výsledků u firem Volvo, Novartis nebo TomTom.
  • Société Générale zvýšila doporučení pro akcie amerického poskytovatele služeb v oblasti ropného průmyslu Schlumberger.

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 opětovně posunul svoje maximum, když včera si polepšil o čtvrt procenta. Dařilo se zejména informačním technologiím poté, co byla oznámena akvizice britského vývojáře procesorů a software ARM. V plusu zakončily i finanční tituly, kdy podporou byly výsledky Bank of America, které překvapily vyšším ziskem ve všech hlavních segmentech. Po zavření trhu reportovala společnost Netflix, jejíž výsledky byly ale pro trhy zklamáním. Obchodní aktivita byla slabá, když zobchodovaný objem byl o zhruba čtvrtinu nižší v porovnání s tříměsíčním průměrem.

Asijským trhům se dnes příliš nedařilo, když většina z nich se nachází v červeném. Hongkongský index klesal až o jedno procento, když dosáhl letošního maxima a od svého únorového minima vzrostl již o 19 %. Objevují se tak spekulace, zda současné ocenění akcií již není příliš vysoké. Se zhruba jednoprocentním ziskem dnes zakončily akcie v Japonsku nebo Indonésii.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!