Americké akcie na nových maximech

Americké akcie na nových maximech

Hlavní události

  • ČEZ zvažuje rekonstrukci elektrárny a teplárny u Mělníka na teplárnu spalující ve větší míře odpad.
  • Západoevropské akcie by měly zahájit nový týden mírným růstem.
  • Dnes nebudou zveřejněny žádné klíčové makroekonomické ukazatele, ve zbytku týdne budou důležité americké maloobchodní tržby nebo druhý odhad HDP za Q2 v eurozóně.
  • Výsledky hospodaření dnes oznamují například americké společnosti Allergan nebo News Corp.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie v pátek přidaly zhruba procento poté, co příjemně překvapila červencová tvorba nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Index S&P 500 tak opět vylepšil svůj historický rekord, když v zisku byly téměř všechny sektory.

Asijské trhy v nočním obchodování také rostou. Nejvíce se dařilo japonským indexům, které přidaly přes 2 % a umazaly tak více než polovinu svých ztrát z minulého týdne. Díky celkově dobrému sentimentu jsou dnes v ziscích i čínské akcie navzdory slabým údajům z tamního zahraničního obchodu. Pozitivně naopak působí rostoucí ceny komodit.

ČEZ

Deník Právo informoval, že ČEZ zvažuje rekonstrukci elektrárny a teplárny v Horních Počalapech u Mělníka na teplárnu spalující ve větší míře odpad. Podle dřívějších informací se mělo jednat o investici kolem 4,5 mld. Kč s dokončením do roku 2024. Ideální provoz a výdělek by zajistilo spálení odpadu z celého Středočeského kraje.

Zpráva by podle našeho názoru neměla mít vliv na cenu akcií. V následujících letech ČEZ plánuje ročně proinvestovat přes 30 mld. Kč.

ČEZ zveřejní zítra ráno před otevřením trhu výsledky hospodaření za letošní druhé čtvrtletí. Oproti překvapivě silnému prvnímu kvartálu nyní očekáváme výrazný meziroční pokles zisků.

JOSEF NĚMÝ
Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!