Americké akcie po datech NFP posílily, čekají na ECB

Americké akcie po datech NFP posílily, čekají na ECB

Hlavní události

  • ČEZ spustil druhý blok jaderné elektrárny v Temelíně.
  • Západoevropské akcie by měly vstoupit do nového týdne mírným růstem.
  • Kalendář amerických makroekonomických ukazatelů pro dnešek nic nenabízí. I v celém tomto týdnu se ničeho zajímavého nedočkáme. V eurozóně bude dnes zveřejněn index PMI ze sféry služeb. V následujících dnech to pak budou údaje o průmyslové výrobě, největší pozornost si ale vyslouží čtvrteční zasedání ECB.
  • Analytici Société Générale snížili doporučení na prodat pro akcie francouzského zpracovatele hliníku Constellium.

 Obchodování na zámořských trzích

Statistiky z amerického trhu práce přinesly na první pohled zklamání, nicméně naopak nahoru byly revidovány údaje za předchozí měsíc. Údaje ale zřejmě nepřimějí americkou centrální banku, aby na svém zářijovém zasedání zvedla úrokové sazby. To podpořilo sentiment na trzích a poslalo akciové trhy výše. Index S&P 500 tak v pátek za růstu všech hlavních sektorů přidal 0,4 %, za celý týden si pak připsal zisk ve výši půl procenta.

Chuť po investicích do akcií se přesunula i do asijskopacifického regionu. Přes jedno procento posilují akcie v Hongkongu, Jižní Koreji nebo Austrálii. Japonské akcie vlivem zpevňujícího jenu v posledních třech hodinách obchodování ztratily část svých zisků, i tak ale index Nikkei 225 zakončil v plusu, a to 0,7 %.

Důležitou událostí v tomto týdnu bude zasedání Evropské centrální banky. Ta  zřejmě na svém čtvrtečním jednání prodlouží program kvantitativního uvolňování. Podle našeho názoru to bude o šest měsíců, a to do září 2017.

ČEZ

Personál v jaderné elektrárně v Temelíně o víkendu nastartoval druhý blok, který by měl začít dodávat elektřinu do distribuční sítě v tomto týdnu. Reaktor měl být spuštěn již minulý čtvrtek, zdržení bylo způsobeno opravou pojistného ventilu v nejaderné části elektrárny. V Temelíně již více jak týden stojí první blok, který byl plánovaně odstaven kvůli výměně paliva.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!