Americké akcie před zápisem ze zasedání Fedu ustoupily z rekordů

Americké akcie před zápisem ze zasedání Fedu ustoupily z rekordů

Hlavní události

  • O2 Slovakia získalo v aukci další frekvence za 0,6 mil. EUR.
  • Západoevropské akcie by měly otevřít v blízkosti včerejšího závěru.
  • Dnes nebudou zveřejněny žádné makroekonomické ukazatele, pozornost investorů bude upřena na večerní zápis z posledního zasedání Fedu.
  • Závěr výsledkové sezóny dnes přináší například finanční výsledky pivovaru Carlsberg, v USA pak maloobchodních prodejců Target Corp, Lowe’s a Staples.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera klesly asi o půl procenta a ustoupily tak ze svých historických rekordů. Vedle vybírání zisků se negativně projevil také komentář šéfa newyorského Fedu o tom, že trh podceňuje pravděpodobnost růstu úrokových sazeb. Investoři tak před dnešním zveřejnění zápisu z posledního zasedání centrální banky raději zaujmuli opatrnější postoj. V červených číslech tak byly prakticky všechny sektory s výjimkou energetického.

V nočním obchodování na asijských trzích se ale opět vrátila pozitivní nálada a většina indexů skončila v zisku. Nejvíce se dařilo japonským burzám, které tentokrát podpořilo oslabení jenu. Pozornost byla upřena také na čínské trhy, když se potvrdily spekulace o chystaném obchodním propojení trhů v Šen-čenu a Hong Kongu, které by mohlo začít během čtyř měsíců. Investoři teď navíc začínají zvažovat, zda tento krok neurychlí začlenění čínských akcií do mezinárodních indexů MSCI.

O2 Czech Republic

Dceřiná společnost O2 Slovakia získala v tamní aukci další frekvence z pásma 3400-3600 MHz, za které zaplatí téměř 0,6 mil. EUR (necelých 16 mil. CZK).

Tato investice je v relacích O2 poměrně malá; například za letošní první pololetí firma jen na Slovensku proinvestovala 251 mil. CZK. Pololetní tržby v zemi letos přesáhly 3,2 mld. CZK, provozní zisk EBITDA pak 1,1 mld. CZK. Zpráva by tak neměla mít vliv na cenu akcií O2 Czech Republic.

Zdroj: Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!