Americké akcie stále těží ze zasedání Fedu, Asie už koriguje zisky

Americké akcie stále těží ze zasedání Fedu, Asie už koriguje zisky

Hlavní události

  • Evropské akcie by měly dnes odstartovat mírným poklesem.
  • Dnešek bude zajímavý z pohledu předběžných předstihových indikátorů PMI, které budou zveřejněny v hlavních světových ekonomikách. Ty by měly vyznít v pozitivním duchu.
  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Analytici Société Générale zvýšili doporučení pro nizozemského provozovatele obchodních center Eurocommercial Properties a jeho francouzského konkurenta Unibail-Rodamco na koupit. Naopak akcie francouzského výrobce mikroskopů Mauna Kea Technologies doporučují nově prodávat. 

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie si během včerejší seance připsaly další zisky. Průmyslový Dow Jones přidal 0,5 %, S&P 500 0,7 % a technologický Nasdaq 0,8 %. Akcie šly nahoru ve všech hlavních sektorech. Nejvíce se dařilo realitním developerům, kteří si polepšili o 1,7 %. Přes jedno procento vzrostly ještě telekomunikační společnosti. Trhy nereagovaly na žádný nový stimul, důvodem byl dozvuk středečního zasedání americké centrální banky. Obchodní aktivita byla srovnatelná s průměrem za poslední tři měsíce.

Na asijských trzích akcie nabíraly dech a mírně tak korigovaly včerejší růsty. Poklesy v Japonsku, Číně nebo Indii se pohybovaly do půl procenta. Dařilo se ale například australské burze, která si připsala více jak jedno procento. V mírném plusu končí i jihokorejské akcie.

 

Zdroj: komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!