Americké akcie: Tento týden se rozjede výsledková sezóna  

Americké akcie: Tento týden se rozjede výsledková sezóna  

Hlavní události

  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Západoevropské akcie by měly dnešní seanci zahájit růstem.
  • Začátek týdne příliš bohatý na nová makroekonomická data není. V USA budou zveřejněny pouze dlouhodobé kapitálové toky.
  • Výsledky hospodaření dnes reportuje například Bank of America, Netflix nebo Yahoo!, v Evropě to je například Total.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy během páteční seance příliš velkých změn nedoznaly. Index S&P 500 přišel o necelou jednu desetinu procenta, zisky a ztráty všech sektorů se pohybovaly do půl procenta. Za celý týden si však polepšil o 1,5 %, mezitímco v průběhu týdne vystoupal na svoje nové historické maximum. Zároveň obchodní aktivita byla v pátek nižší, když zobchodovaný objem byl zhruba o 15 % nižší oproti tříměsíčnímu průměru. Výsledková sezóna odstartovala v minulém týdnu pozitivně, což potvrdily i páteční výsledky Wells Fargo nebo Citigroup. Dnes své údaje zveřejní například Bank of America nebo Netflix.

Asijské trhy ve většině případů odstartovaly nový týden se ziskem. V mínusu se nachází čínské nebo malajsijské akcie, nicméně jejich ztráty se pohybují do dvou desetin procenta. Naopak nejlépe zahájily akcie v Japonsku nebo na Taiwanu, když si dnes připsaly 0,7 %. V případě ostrovního státu index vstoupil do býčího trendu, když od svého minima v loňském srpnu vzrostl již o více jak 20 %.

MIROSLAV FRAYER

Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!