Americké akcie ustupují z maxim

Americké akcie ustupují z maxim

Hlavní události

  • Dnes bez zásadních zpráv z pražské burzy.
  • Západoevropské akcie by dnes měly zahájit smíšeně.
  • Makroekonomický kalendář dnes z USA přinese zpřesněné údaje o vývoji hrubého domácího produktu, spotřebitelské důvěře a cenách nemovitostí ve 20 největších městech. Na starém kontinentě budou zveřejněny indikátory důvěry nebo francouzský HDP.
  • Hospodářské výsledky dnes reportuje americký prodejce šperků a klenotů Tiffany.
  • Société Générale snížila doporučení pro norského těžaře ropy BW Offshore na držet a naopak nově doporučuje nakupovat akcie francouzského výrobce čoček Essilor.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy si vybírají oddechový čas, když během včerejší seance se index S&P 500 odpoutal od svého historického maxima a přišel o půl procenta. Nejhlubší ztráty utrpěly finanční tituly (-1,4 %), následované energetickými společnostmi (-1,3 %). Naopak se dařilo především defenzivním titulům, když síťová odvětví si polepšila o dvě procenta, telekomunikace si pak přišly na zisk ve výši 0,8 %. Nicméně zdá se, že impuls ze strany očekávané nižší regulace a štědřejší fiskální politiky po amerických prezidentských volbách se vyčerpal. Trhy tak budou muset čekat na nový.

Noční obchodování na asijských trzích přineslo smíšené výsledky. Na jedné straně některé indexy odepisovaly mírné ztráty (Japonsko -0,3 %, Taiwan -0,3 %, Austrálie -0,1 %), na druhé si ale například čínský, indický nebo indonéský trh odnesl zisk do jednoho procenta.

Před nedělním italským referendem panuje na trzích určitá nervozita, což vede k vyšší opatrnosti v zaujímání nových pozic na akciových trzích. Největší potenciál ovlivnit dění na trzích mají pravděpodobně revidované údaje amerického HDP. Přesto však výraznější pohyby akciových indexů nečekáme, charakter obchodování by měl být podobný tomu včerejšímu.

ZDROJ: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!