Americké akcie: v USA zveřejňují výsledky banky

Americké akcie: v USA zveřejňují výsledky banky

Hlavní události

  • Erste zvýšila celoroční odhady pro letošní rok.
  • ČEZ bude dodávat elektřinu automobilce Dacie.
  • Západoevropské akcie by měly seanci zahájit poklesem po teroristickém útoku ve Francii.
  • Makroekonomický kalendář je dnes nabitý k prasknutí, když ve Spojených státech se dočkáme důležitých údajů o maloobchodních tržbách, inflaci, průmyslové výrobě a spotřebitelské důvěře. V Evropě budou rovněž zveřejněny spotřebitelské ceny a obchodní bilance.
  • Výsledky hospodaření dnes reportuje Wells Fargo nebo Citigroup. V Evropě to bude řada méně známých firem.
  • Société Générale zvýšila doporučení na držet pro španělskou retailovou banku BBVA.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera pokračovaly ve svém růstu a vylepšily dále svoje maxima. Americký index S&P 500 vzrostl o půl procenta, když mu vévodil sektor finančních institucí, který podpořily výsledky banky JP Morgan. V těsném závěsu následovaly americké akcie komoditních společnosti a informační technologie. Jedinou brzdou se staly akcie síťových odvětví, které odepsaly 0,7 %. Dnes zveřejní výsledky banky Wells Fargo a Citigroup, které budou podstatné pro další vývoj trhů. Důležitou roli ale sehrajou i údaje o maloobchodních tržbách, spotřebitelské důvěře, průmyslové výrobě a CPI v USA.

Většina asijských akciových trhů během dnešního nočního obchodování rostla, zisky ale nedosahovaly vysokých úrovní. Nejvíce si dnes polepšila taiwanská burza, která si polepšila o 0,9 %. Čínské akcie ale v závěru seance většinu svých zisků odepsaly (Hong Kong +0,2 %) poté, co rostly v reakci na příznivé makroekonomické statistiky o vývoji průmyslové výroby, maloobchodních tržeb a HDP.

Erste

Rakouská banka včera uvedla, že zisk za druhý kvartál by měl dosáhnout 560 mil. EUR, což by znamenalo pololetní zisk ve výši 830 mil. EUR. Více jak dvakrát vyšší zisk oproti prvnímu čtvrtletí ovlivnilo rozpuštění rezerv a opravných položek (cca 30 mil. EUR) a příjem z prodeje podílu v karetní asociaci Visa Europe ve výši 139 mil. EUR. Na základě toho management zvýšil odhady pro letošní rok a nyní předpokládá rentabilitu vlastního kapitálu očištěného o nehmotný majetek (ROTE) na úrovni 12 % oproti dřívějšímu odhadu ve výši 10 až 11 %.

Zpráva je jednoznačně pozitivní, akcie ve včerejším obchodování vzrostly o silných 8,6 %. Další reakci dnes již nečekáme, naopak by mohlo dojít k určité korekci včerejšího výrazného růstu.

ČEZ

Rumunská dceřiná společnost ČEZ Vanzare získala zakázku na dodávku elektřiny do největší firmy v zemi, automobilce Dacie. Jedná se o roční kontrakt s roční spotřebou zhruba 304 GWh za 300 mil. korun. Tržby celé společnosti se v Rumunsku pohybují okolo 8 mld. Kč. Zpráva je pozitivní, nicméně vliv na cenu akcií je prakticky nulový.

MIROSLAV FRAYER

Equity Analyst
Investment Banking
Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!