Americké akcie včera přidaly nejvíc za poslední dva měsíce

Americké akcie včera přidaly nejvíc za poslední dva měsíce

Hlavní události

  • Pegas Nonwovens zvažuje lokalitu umístění nové výrobní linky.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít v blízkosti včerejšího závěru.
  • Dnes nebudou zveřejněny žádné klíčové makroekonomické ukazatele.
  • Výsledky hospodaření dnes v Evropě oznamují například Deutsche Post a E.ON, v USA pak maloobchodní řetězec Macy‘s.
  • Analytici Société Générale dnes doporučili prodat akcie polské Bank Pekao.

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy včera přidaly zhruba 1,25 % a zaznamenaly tak nejsilnější růst za poslední dva měsíce, když nejvíce vyčnívaly finanční, energetické a průmyslové tituly. Závěr výsledkové sezóny přinesl pozitivní impulz akciím technologické firmy Dun & Bradstreet Corp (+7 % díky zisku nad konsensem trhu). Po skončení obchodování naopak oznámila slabší než očekávané hospodářské výsledky zábavní společnost Walt Disney a její akcie v poobchodní fázi spadly o 6 %.

Noční obchodování na asijských akciových trzích nepřineslo velké změny hlavních indexů. Mírně posilují čínské pevninské burzy, když díky růstu cen kovů se daří těžebním společnostem. Většina ostatních asijských indexů ale kolísá kolem úterních hodnot.

Pegas Nonwovens

Pegas Nonwovens včera oznámil, že přehodnocuje, zda bude nová výrobní linka s přibližnou kapacitou 10 tisíc tun ročně instalována podle původního plánu v Egyptě či v České republice v prostorách nového skladovacího objektu. Důvodem je nedávný vývoj ve struktuře poptávky a produktového portfolia, v ČR firma navíc zvažuje podání žádosti o investiční pobídky. Rozhodnutí by představenstvo mělo učinit v červnu letošního roku.

Pokud bude pro firmu výhodnější novou linku umístit v České republice, pak na přehodnocení lokality nevidíme nic špatného. Za úvahami by možná mohla stát větší poptávka po nejvyspělejších materiálech, které směřují do Evropy. Zvýšené prodeje takových produktů by mohly mírně zvednout marže, zatím je ale předčasné hodnotit. Celkově proto zprávu zatím vnímáme spíše neutrálně a v současné době nečekáme významný dopad na cenu akcií.

JOSEF NĚMÝ

Akciový analytik
Investment Banking

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!