Americké akcie zažívají nejhorší start do nového roku

Americké akcie zažívají nejhorší start do nového roku

Americké akciové indexy včera zaznamenaly další ztráty a zažívají zatím historicky nejhorší start do nového roku. Index Dow Jones odepsal včera stejně jako S&P 500 2,3 % a technologický Nasdaq 3 %. Avšak dnes se trh stabilizoval díky zrušení čínské burzové brzdy.

Dnešní ranní stabilizace cen čínských akcií se projevuje pozitivně i na cenách ropy. Cena Brentu se tak dnes ráno pohybuje nad 34 USD/barel, což znamená více než šestiprocentní růst od včerejšího minima. Opatrný optimismus je patrný i na cenách základních kovů – cena mědi však například stále mírně klesá. S klidnější situací na čínském akciovém trhu se dnes pozornost obrací zejména na USA a na čísla z tamějšího trhu práce. V kombinaci s údaji o počtu aktivních vrtných souprav v USA by mohla být pro cenu ropy mírně pozitivní.

Kurz eurodolaru v reakci na kolabující akciové trhy a zejména problémy v Číně směřoval včera vzhůru, neboť mu ubližovaly zejména klesající dolarové úrokové sazby. Dnešní ranní stabilizace na akciovém trhu v Číně (a růst cen ropy) by nicméně mohla dolarovým sazbám a tím i dolaru pomáhat. Odpoledne navíc očekáváme dobrý výsledek z amerického trhu práce, který by měl dolar přirozeně podpořit a posunout tedy eurodolar opět níže.

Německé bundy přes masivní výprodej na akciových trzích nebyly včera schopné dál posílit a výnosy se otočily opatrně vzhůru. Německému desetiletému výnosu se zjevně nechce pod psychologickou hranici 0,5 %. Současně mu vzhůru pomohla i odpolední stabilizace cen ropy, které po označkování 32 USD za barel začaly šplhat vzhůru. Dnešek bude ve znamení payrolls, které by měly překonat očekávání trhů, a dluhopisům v Evropě a v USA tedy spíše uškodit, výnosy povzbudit.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!