Americké akciové indexy (S&P 500, Dow Jones, Nasdaq) otočily včera do mínusu

Americké akciové indexy (S&P 500, Dow Jones, Nasdaq) otočily včera do mínusu

Hlavní události

  • Dnes bez podstatných firemních zpráv.
  • Západoevropské akcie by dnes měly otevřít mírným poklesem.
  • Z dnešních makroekonomických dat budou investoři sledovat především maloobchodní tržby a průmyslovou výrobu ve Spojených státech. Budou zde zveřejněny i ceny průmyslových výrobců. Na evropském kontinentě se pak dozvíme finální údaje o vývoji spotřebitelských cen.
  • Analytici Société Générale zvýšili doporučení na koupit pro akcie polského rafinérského a petrochemického koncernu PKN Orlen. Nově začali pokrývat akcie německé energetické společnosti Uniper s nákupním doporučením.

Obchodování na zámořských trzích

Americký akciový index S&P 500 neudržel svoje zisky ze začátku včerejšího obchodování a nakonec zakončil středeční seanci se ztrátou necelé jedené desetiny procenta. Nejhůře se vedlo energetickému sektoru, který přišel o 1,2 %. Naopak vítězem se staly technologické tituly, které podpořily svým růstem na 5měsíční maximum akcie Apple. U ostatních odvětví se zisky či ztráty pohybovaly do půl procenta.

Noční obchodování na asijských trzích bylo ovlivněno nižší obchodní aktivitou kvůli svátkům v Číně nebo Jižní Koreji. Zbylým trhům se ale příliš nedařilo, když hlavní brzdou byly japonské akcie, které přišly o 1,3 %. Od hlubších ztrát uchránily asijsko-pacifický region akcie v Hongkongu nebo Indonésii, které si připsaly 0,6 %, resp. 1,5 %.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!