Americké akciové trhy klesly druhý týden v řadě

Americké akciové trhy klesly druhý týden v řadě

Hlavní události

  • Druhý temelínský reaktor by měl dosáhnout plného výkonu v tomto týdnu.
  • Západoevropské akcie by měly nový týden zahájit poklesem.
  • Na úvod týdne se dočkáme ve Spojených státech průmyslové výroby a předstihového ukazatele výrobní aktivity z okolí New Yorku. Během týdne pak budou zveřejněny spotřebitelské ceny a údaje z trhu nemovitostí. Na starém kontinentě se dnes dočkáme spotřebitelské inflace, oči investorů se však budou upírat především na čtvrteční zasedání ECB.
  • Výsledky hospodaření zveřejní Bank of America nebo Netflix. Výsledková sezóna se v tomto týdnu naplno rozjede i v Evropě.
  • Analytici Société Générale zvýšili doporučení pro akcie francouzské realitní společnosti Fonciere Lyonnaise na držet

Obchodování na zámořských trzích

Americký index S&P 500 při pátečním obchodování nakonec příliš velkých změn nedoznal, přestože hned po otevření následoval nákupní náladu z Evropy a připisoval si až 0,8 %. K udržení zisků mu nepomohly ani lepší výsledky hospodaření JPMorgan Chase nebo Citigroup. Příznivě vyzněly i páteční maloobchodní tržby, které potvrdily silnou domácí spotřebu a podpořily šance na prosincové zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou. Za celý týden index 500 největších amerických firem ztratil jedno procento a nachází se tak 2,6 % pod svým srpnovým historickým maximem.

Asijské trhy se na úvod nového týdne obchodovaly smíšeně. Pohyby však byly spíše minimální, když zisky a ztráty jednotlivých indexů dosahovaly maximálně 0,8 %. Mezi nejvíce klesající burzy patřily trhy v Austrálii a Hongkongu, naopak v plusu končí dnešní seanci jihokorejské nebo japonské akcie

ČEZ

Mluvčí JE Temelín Marek Sviták o víkendu uvedl, že druhý blok elektrárny pracuje na 50 % a svého plného výkonu by měl dosáhnout na začátku tohoto týdne. Cena akcie by na zprávu nijak reagovat neměla. Obáváme se však, že delší než plánované odstávky ve výrobě by mohly vést ke snížení celoročního výhledu, což by mohlo být oznámeno se zveřejněním výsledků hospodaření za třetí kvartál, které firma reportuje 8. listopadu.

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!