Americké hospodářství roste!

Americké hospodářství roste!

Americká ekonomika se vrátila ve druhém kvartále k expanzi, když zrychlila o 2,3 procenta. Hnacím motorem byly tradičně spotřebitelské výdaje. První tři měsíce letošního roku znamenaly pokles o 0,2 procenta. Negativní revize prvního čtvrtletí je dána změnou výpočtu HDP. Ekonomika k růstu využila hlavně levných pohonných hmot, což dovolilo spotřebitelům více utrácet jinde. Neopomenutelným faktorem je také zlepšení situace na trhu práce, kdy se v tomto roce daří zvyšovat zaměstnanost. Spotřebitelské výdaje tak zrychlily o 2,9 procenta, přičemž tvoří dvě třetiny amerického HDP. Míra úspor pak klesla na 4,8 procenta z 5,2 procent.

Mimo HDP reportovaly Spojené státy počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ten se tentokrát dočkal růstu o 12 000 na 267 000. I přes negativní korekci jde o velmi solidní výsledek, který potvrzuje sílu pracovního trhu.

Americký dolar po dnešních zprávách zatím odolává významu netopýří formace. Zatím však nemá vyhráno, protože je stále velmi blízko úrovně 88,6. Naladění investorů je jasně vidět na poměru pozic, kdy 80 procent obchodníků nakupuje americký dolar.

2015-07-30_1609

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!