Americký dolar, aneb cesta tam a zase zpátky

Americký dolar, aneb cesta tam a zase zpátky

Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby klesly v květnu o 1,8 procent a negativně navázaly na 1,5 procentní propad z dubna. Šlo o překvapení, jelikož se očekávalo zmírnění tempa poklesu na 1,0 procento. Kladná hodnota se naměřila jen mezi objednávkami neválečného zboží očištěného o objednávky letadel, jenž vzrostly o 0,3 procent. Meziměsíční propad byl způsoben extrémně volatilní složkou letadel, nejde tedy o příliš šokující zprávu.

Člen FEDu Jerome Powell dnes prohlásil, že by ke zvýšení úrokových sazeb mohlo dojít už v září letošního roku a následně v prosinci. Dále poznamenal, že americká ekonomika prožívá letos zpomalení v důsledku silného dolaru, avšak daří se dříve nestabilnímu pracovnímu trhu.

Index amerického dolaru je díky kolotoči fundamentálních zpráv jako na houpačce. Trh se prozatím odvrací od podpory na ceně 93,27 a oživuje vzpomínku na harmonickou formaci, v tomto případě Gartleyeho. Osud dolaru teď leží v rukou Řecka, respektive v možné reakci na výsledek. Ta by totiž mohla dolar vrátit do hry jako „bezpečný přístav.“

usdx

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!