Americký dolar si užívá řeckou krizi

Americký dolar si užívá řeckou krizi

Americká obchodní bilance se v květnu dočkala navýšení deficitu na 41,9 miliardy dolarů. Je to sice nižší hodnota, než očekávaná, nicméně stále jde o meziměsíční růst o 1,2 miliardy. Za touto propastí stojí hlavně pokles exportu o 0,8 procenta na 188 miliard. Import ztratil jen 0,1 procenta.

Hlavní zprávou však zůstává řecká krize. Premiér Tsipras se momentálně snaží vyjednat nový návrh, který by zachránil jeho zemi od pádu. Jeho pozice je však nezáviděníhodná, protože většině evropským lídrům již došla trpělivost. Na druhou stranu politickou odpovědnost nechal na svých občanech, kteří o víkendu jednoznačně projevili názor: „STOP ÚSPORÁM.“ Jasnější dohoda by se měla na stůl dostat zítra, i když je možné další zdržení. Obě strany budou chtít odejít s výsledkem Win:Win. Merkelová s Hollandem nemají podporu v zachraňování Řecka  mezi svými voliči a budou tak muset na Řeky přitvrdit. Řečtí vyjednavači však vzhledem k výsledku referenda nemohou přijmout jakýkoliv nátlak eurozóny.

Na americkém dolaru se projevu chuť zbavovat se eura. Trh dnes dokázal prolomit rezistence 96,50 a výrazně se posunul na své cestě k dobu D.

USDXEUR/USD se podobně jako index dolaru posouvá v harmonické formaci. Býčí Gartley ukazuje na další pokles, tzn. posílení amerického dolaru. Cílem prodávajících by mohla být podpora na ceně 1,0650.eu

 

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!