Analýza akcií BMW: Atraktivní dividenda a slibné výsledky

Analýza akcií BMW: Atraktivní dividenda a slibné výsledky

Atraktivní dividenda a slibné výsledky:  Automobilový sektor patří mezi preferovaná odvětví, pro která Société Générale drží doporučení nadvážit. Akcie BMW jsou dle nás zajímavé z několika důvodů. Společnost zveřejnila velmi solidní výsledky hospodaření za druhý kvartál, očekávání SG za celý rok jsou nad konsensem a v neposlední řadě nabízí dlouhodobě zajímavý dividendový výnos. Management potvrdil výhled pro letošní rok. Ve srovnání s trhem se nám zdají být akcie podhodnocené, přestože společnost nabízí vyšší rentabilitu, marže a růst tržeb. Akcie BMW tak vidíme jako atraktivní pro krátkodobé nákupní doporučení s cílovou cenou na 87,5 EUR za kus.

Střednědobá strategie firmy: Kromě upevnění svého postavení na trhu luxusních automobilů BMW plánuje v následujících pěti letech rozvoj ve třech hlavních oblastech: (1) V oblasti digitalizace chce dále investovat do „aut bez řidiče“, (2) v otázce životního prostředí bude pokračovat ve vývoji hybridních automobilů a (3) na straně výrobních procesů plánuje představit novou platformu, v rámci které bude využívat a sdílet stejné komponenty pro více modelových řad.

Výsledky hospodaření za druhý kvartál a očekávání za celý rok: Provozní zisk společnosti se meziročně zvýšil o téměř 8 % na 2,73 mld. EUR, čímž překonal očekávání ve výši 2,64 mld. EUR. Ziskovosti pomohl především nárůst prodaných aut (+5,7 %) v Evropě i zbytku světa kromě Spojených států. Nezdaněný zisk se zvýšil o 8,4 % na 2,8 mld. EUR, čistý zisk dosáhl 1,9 mld. EUR. Výsledky za celý rok by měly ukázat dle odhadů SG na tržby ve výši 94,25 mld. EUR. Provozní zisk by měl dosáhnout 10 mld. EUR a čistý zisk 6,7 mld. EUR. Na všech úrovních jsou odhady Société Générale optimističtější, než ukazuje tržní konsensus.

Výhled společnosti: Management zůstává nadále přesvědčený o tom, že společnost naplní stanovené cíle, když zvýšil svůj odhad růstu prodejů z < 5 % na < 10 %. BMW se dlouhodobě daří dosahovat provozní marži automobilového segmentu v pásmu 8 až 10 % (poslední číslo ukazuje na 9,5 %). Společnost zároveň zopakovala, že její volný cash flow přesáhne 3 mld. EUR poté, co za první polovinu roku činil 2,5 mld. EUR. Management
neočekává, že by referendum o vystoupení Velké Británie z EU mělo zásadní negativní krátkodobý dopad na hospodaření firmy.

Dividendová politika: Díky své dividendové politice byla akcie BMW mezi šesti námi preferovanými tituly, jež jsme vybrali do našeho červnového reportu „Dividendoví aristokrati na výsluní“. Dividendovými aristokraty rozumíme akcie takových společností, které důsledně dodržují progresivní dividendovou politiku a navyšují dividendy. V případě BMW jsme za posledních 15 let zaznamenali dvanáctero zvýšení dividendy. V období 2006 až 2015 pak průměrný roční nárůst dosahoval 17,5 %. Z letošního zisku očekává Société Générale dividendu na úrovni 3,50 EUR na akcii, což k aktuální ceně akcií představuje dividendový výnos 4,5 %.

Ocenění vůči trhu: Akcie BMW se obchodují vůči sektoru s diskontem (P/E 2016 7,9x vs. sektor 8,6x, P/BV 1,18x vs. 1,26x, P/CF 2016 4,0x vs. 4,5, EV/EBITDA 2016 6,5x vs. 6,6x), zatímco dividendový výnos dosahuje 4,1 % oproti sektoru 3,0 %. Vzhledem k vyšším maržím, rentabilitě či růstu tržeb oproti svým konkurentům se nám zdá být akcie sektorově podhodnocená.

Vývoj ceny akcie: Akcie BMW od začátku roku ztratily 20 %, zatímco automobilový sektor jako celek přišel o 12,5 %. Akcie zároveň minulý týden zakončily nad 50denním a 200denním klouzavým průměrem a zároveň došlo v minulém týdnu k proražení 200denního průměru 50denním zespodu. To by mohlo vytvořit akciím technickou podporu.

bmw_graf

Krátkodobé doporučení KB: Krátkodobou cílovou cenu pro akcie BMW stanovujeme na 87,5 EUR. Investiční horizont stanovujeme na tři měsíce a stop loss pokyn na 70 EUR. Potenciální zisk z našeho doporučení tak je oproti poslední ceně akcií BMW 12,2 %, potenciální ztráta 10,2 %.

Hlavními riziky proti našemu doporučení je výraznější než očekávané zpomalení v Číně a další propady prodejů ve Spojených státech. Aktuálním rizikem je rovněž přísnější regulace v oblasti životního prostředí.

Zdroj: analytický tým Komerční banky

bmw1

 

 

 

 

bmw2bmw4

 

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!