Analýza akcií Moneta Money Bank před zveřejněním výsledků

Analýza akcií Moneta Money Bank před zveřejněním výsledků

Očekávané výsledky hospodaření: Makroekonomické prostředí zůstává pro bankovní sektor příznivé, když se daří většině odvětví napříč celou ekonomikou. Přesto nízké úrokové sazby tlačí dále na snižování úrokových marží, a to jak v meziročním, tak i čtvrtletním srovnání. Čekáme tak pokles čistého úrokového výnosu o 8,7 % yoy. Silná konkurence pak stojí i za téměř 11% propadem čistého výnosu z poplatků a provizí. Provozní náklady předpokládáme ve srovnání s loňským rokem mírně vyšší z důvodu rebrandingu a IT výdajů v souvislosti s oddělováním informační infrastruktury od GE. Od čistého zisku očekáváme meziroční pokles o více jak 15 % na 956 mil. CZK, resp. 1,87 CZK na akcii.

Kvalita aktiv: Podíl nesplácených úvěrů na celkovém portfoliu by měl dále klesat, přestože ne takovým tempem jako v první polovině roku. Poměr NPL očekáváme na úrovni 6,7 % (6,9 % v polovině roku, 12,2 % před rokem). Kapitálová přiměřenost (CET1) by měla oproti předešlému kvartálu mírně klesnout na 17,0 %, což ale znamená stále dostatečný polštář nad regulatorním požadavkem a cílem managementu. Podíl rizikově vážených aktiv by měl činit okolo 87 %.

Zastoupení akcií MMB v MSCI Czech Republic: 14. listopadu by mělo být oznámeno nové složení indexů MSCI s platností od 1. prosince 2016. Vzhledem k vysokému free floatu a vysoké obchodní aktivitě s akciemi banky existuje nemalá pravděpodobnost zařazení akcií do indexu.

Zdroj: komerční banka

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!