Analýza EUR/USD aneb a co bude dál?

Analýza EUR/USD aneb a co bude dál?

Mario Draghi dal finančnímu trhu ve středu jasnou zprávu, že objem QE ve výši 1.1 bilionu eur nemusí být definitivní. Když se ve společné měnové unii nepodaří oživit inflaci a dosáhnout jejího trvale udržitelného růstu, může být objem navýšen, což je pro euro jasně negativním signálem. V zastavení propadu mu nyní nepomáhají ani lepší makroekonomická data. Dokonce nezabraly ani růžovější vyhlídky ze strany ECB ohledně vývoje HDP pro nejbližší dva roky.

Na druhé straně Atlantiku data z trhu práce ukázala, že ekonomika Spojených států se přibližuje k plné zaměstnanosti. Fed tak bude nucen přemýšlet nad zvýšením úrokově sazby, a to i navzdory pomaléjšímu růstu reálnych mezd a stálé nízké hodnotě míry participace na pracovním trhu. Ta se pořád nachází pod před krizovými hodnotami.

Z pohledu na měsíční graf se šance na dosažení parity zvyšují a měnový pár by ji mohl otestovat již letos v létě. Pár překonal Fibonacciho hladinu 61.8 a míří k další 78.6. Navíc na měsíčním grafu protíná 55tkový průměr se zhora dolů 100vkový, což se označuje jako „death cross“ a je nagetivním signálem. EUR/USD před dosažením tohoto cíle čeká jenom jedna silná zóna podpory , a to na úrovních 1,0750 až 1,0500 – minima z konce roku 2002.

eur_usd_7_3

 

 

 

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!