Analýza EUR/USD od Citi Bank

Analýza EUR/USD od Citi Bank

Jak vidí Citi Bank osud měnového páru EUR/USD pro nejbližší dni?

Výhled pro euro:

Německo letos čelí třem velkým výzvám: Volkswagen, rekordní příliv uprchlíků a potenciální dynamické zpomalení čínské ekonomiky, čtvrtého největšího odběratele německého exportu, ekonomiky, do níž směřuje až 6,5 procenta z celkového exportu Německa.

  • Kauza Volswagen: v německém automobilovém průmyslu momentálně pracuje kolem 800 00 lidí. Z tohoto důvodu nelze vyloučit negativní vliv kauzy na domácí pracovní trh, spotřebitelskou důvěru a spotřebitelské výdaje. Citi Bank aktuálně odhaduje, že skandál odkrojí v příštím roce z ekonomického růstu (HDP) maximálně 0,2 procenta.
  • Zpomalení čínského ekonomického růstu by mohlo představovat pro německou ekonomiku  ukrojení z HDP 0,5 procenta v roce 2016.
  • Uprchlická krize snížila Angele Merkelové voličskou základnu o 9 procent, čímž klesla její popularita nejníže za poslední 4 roky. Banka očekává růst tlaku na Německo v kontrole přílivu uprchlíků do Evropy.

Banka pohledem technické analýzy očekává pohyb hlavního měnového páru EUR/USD v pásmu 1,1086 – 1,1467 s průběžnou rezistencí na úrovni 1,1319, nad níž se obchod zneplatní. Cílem by se mohla stát dolní úroveň pásma. Citi Bank preferuje vstup do obchodu u zavírací úterní a otevírací středeční ceny z předchozího týdne.

eur_usd_6_10_1 eur_usd_h4

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!