Analýza zahraničních akcií

Analýza zahraničních akcií

V dalším vydání přehledu zahraničních akcií opět naleznete tradiční souhrn zpráv ke sledovaným titulům. Připomínáme, že sledované akcie nejsou doporučením pro sestavení portfolia. Nutným kritériem pro zařazení na seznam sledovaných titulů je nákupní doporučení od SG CIB (Investiční bankovnictví Société Générale). Uvedené tituly považujeme za fundamentálně stabilní se zajímavým růstovým potenciálem a zároveň poskytující zajímavou volatilitu pro krátkodobé obchodování.

seznam_akcii

 • Axa 

Rozhovor se CEO: Šéf pojišťovny Denis Duverne uvedl, že z růstu amerických úrokových sazeb a posílení amerického dolaru by měla těžit ziskovost i rozvaha společnosti. 83 % prostředků v portfoliu je investováno do dluhopisů a americké bondy představují zhruba 9 % investic v dluhopisech. CEO dále uvedl, že po amerických prezidentských volbách zůstává střednědobá strategie stále stejná, tzn. že pojišťovna nezvyšuje objem reinvestované hotovosti. 

Strategie v Asii: Axa si stanovila velmi ambiciózní cíle pro svůj byznys v Asii. V období 2015 až 2020 cíluje růst svého zisku v průměru na 10 až 12 %, což by znamenalo zisk ve výši 900 mil. EUR v roce 2020 oproti 551 mil. EUR za loňský rok. Klientská základna by se měla zvýšit ze současných 20 mil. zákazníků na 100 mil.

 • Carrefour 

Během prosince nebyla zveřejněna žádná podstatná firemní zpráva. 

Vývoj ceny akcií: Akcie Carrefour si od začátku prosince polepšily o necelá tři procenta, zatímco zisk celého sektoru maloobchodních řetězců byl zhruba poloviční. Za celý letošní rok však akcie ztratily téměř 15 %, zatímco ztráta sektoru dosáhla necelých 8 %. SG nadále zůstává optimistická ohledně budoucího vývoje společnosti, když drží cílovou cenu na úrovni 35 EUR za akcii, což včetně dividendy představuje téměř 60% potenciál.

 • Imperial Brands 

Uzavření výrobního závodu v Rusku: Společnost Imperial Brands se rozhodla uzavřít svůj závod na výrobu cigaret v městě Yaroslavl od začátku příštího roku kvůli zvýšení spotřební daně v Rusku, které se projevilo na nižší poptávce po cigaretách. Bude zrušeno 284 míst a část výroby bude přesunuta do závodu ve Volgogradu.

 • LVMH

Uzavření nákupního doporučení: 9. listopadu 2016 jsme vydali krátkodobé nákupní doporučení pro akcie LVMH s cílovou cenou 180 EUR, s horizontem 3 měsíce a stop-loss pokynem na 145 EUR. Toto doporučení jsme 19. prosince 2016 uzavřeli z důvodu dosažení naší cílové ceny. Ke konci listopadu byl zároveň rozhodný den pro mezitímní dividendu ve výši 1,40 EUR na akcii. Celkový zisk z pozice je 12,7 %. Analytici Société Générale mají pro akcie LVMH nadále pozitivní dlouhodobý výhled s doporučením Koupit a aktuální cílovou cenou 186 EUR.

 • Michelin 

Poslední měsíc roku nepřinesl žádné firemní zprávy. 

Vývoj ceny akcií: Cena akcií gumárenské společnosti Michelin od začátku prosince vzrostla o více jak 5 %. Naproti tomu sektor za dané období zaznamenal dvojnásobný zisk. Při pohledu na vývoj v celém roce je ale viditelná vysoká ziskovost akcií Michelinu, které držitelům vydělaly 20 %, zatímco sektor jako celek se nachází v 3% ztrátě.

 • Munich Re 

Potvrzení nákupního doporučení a zvýšení cílové ceny: Analytici Société Générale potvrdili nákupní doporučení společnosti a zvýšily cílovou cenu na 196 EUR z předchozích 186 EUR. Zajišťovna Munich Re by měla výrazně profitovat z případného růstu úrokových sazeb vzhledem k vyššímu poměru dlouhodobějších rezerv v sektoru životního pojištění. Navíc by měl růst úrokových sazeb zmírnit tlak na pojišťovací dceřinou společnost ERGO. Munich Re je podle analytiků SG také dobře připravena na očekáváný růst inflace na hlavních trzích a má jedno z nejlepších inflačních zajištění svých dlouhodobých rezerv. Růstový potenciál pak podporuje i fakt, že společnost je obchodována pod trhem s P/TNAV (price to net tangible assets) 0,9x oproti sektoru na 1,3x.

 • Renault

17% nárůst registrovaných nových vozů značky Renault a Dacia za listopad výrazně převýšil průměr EU: Registrace nových vozů značky Renault a Dacia dosáhly v listopadu 16,5 % a výrazně tak překročily 5,8% růst v celé Evropské unii. Automobilka zvýšila svůj podíl na trhu na 10,6 %, když od začátku roku registrace jejích vozů vzrostly o 11,9 % oproti 7,1 % v celé EU. Vývoj ceny akcií:

Akcie společnosti si od začátku prosince připsaly zisk přes 15 % a předčily v růstu jak sektor, který přidal 10,5 %, tak francouzský akciový index CAC40, který rostl o 5,8 %. K ziskům celého automobilového sektoru přispěly nízké úrokové míry a zlepšené makroekonomické prostředí, které motivovalo zákazníky k zvýšeným nákupům. Rotace investorů do cyklických odvětví po prezidentských volbách v USA také přispěla k růstu celého automobilového sektoru. K nadprůměrnému růstu akcií Renaultu napomohla její omlazená modelová řada a posilující pozice značky Dacia, jejíž růst patří k nejsilnějším v nižším segmentu.

 • Royal Dutch Shell

Nová CFO: 15. prosince společnost oznámila, že ke konci března příštího roku vystřídá stávajícího CFO Simona Henryho současná finanční ředitelka divize Intergrated Gas, Jessica Uhl. Simon Henry, který zastával funkci CFO posledních 7 let a ve společnosti Shell pracoval 30 let, zůstane k dispozici do konce června k zajištění hladkého předání. Společnost ani stávající CFO důvody změny nekomentovali. Vzhledem k tomu, že Jessica Uhl strávila více jak 12 let v různých manažerských funkcích společnosti a doba na předání je relativně dlouhá, trhy na zprávu nijak zásadně nezareagovaly a akcie společnosti pokračovaly v prosincovém růstu za svými ročními maximy, když společně s cenou ropy profitovaly především z dohody zemí vyvážejících ropu OPEC na snížení těžby.

 • Sanofi 

Oznámení jednání o akvizici společnosti Actelion: Sanofi v polovině prosince oznámila, že po odstoupení J&J jedná se švýcarskou farmaceutickou společností Actelion o jejím převzetí. Při ocenění na úrovni 273 CHF za akcii by celková výše transakce dosáhla 27,4 mld. USD. Actelion by svým zaměřením na vzácné nemoci dobře doplnil Genzym, který se ve skupině Sanofi zaměřuje na biotechnologie. Přestože by akvizice mohla přinést Sanofi synergie a zlepšení střednědobého výhledu zisku, trh v okamžité reakci spíše negativně posoudil absenci nových léků v dlouhodobém horizontu. Akcie společnosti však pokles ze dne oznámení během několika následujících dní umazala a vrátila se nad měsíční průměr.

 • Vinci 

Prezentace CFO: Na roční konferenci pořádané SG CFO společnosti Christian Labeyrie uvedl, že letošní guidance počítá s mírným poklesem tržeb a růstem provozního i čistého zisku. Do budoucna očekává další nové akvizice v oblasti provozování letišť, koncesí nebo výstavby dálnic. Finanční pozici Vinci vidí jako solidní, když disponuje vysokou volnou hotovostí ve výši 5 mld. EUR a nevyužitou 6 mld. bankovní linkou. Société Générale vidí Vinci vedle atraktivního ocenění a predikovatelného dividendového výnosu jako dobrou investici díky mixu svých aktivit. Očekává naplnění výhledu společnosti, pokračující vývoj v oblasti provozování letišť a koncesí a expanzi v zahraničí.

akcie_analyza

Zdroj: analytický tým Komerční banky

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!