BCPP: Analýza akcií O2 ČR

BCPP: Analýza akcií O2 ČR

Zvyšujeme doporučení z Držet na Koupit s novou cílovou cenou 267 CZK na akcii (původně 260 CZK).

Investiční příběh: Po zveřejnění hospodářských výsledků za třetí kvartál a oznámeném návrhu managementu vyplatit emisní ážio akcionářům jsme přistoupili k revizi našich odhadů i doporučení. Hospodaření společnosti nás za třetí kvartál mile překvapilo a domníváme se, že i celoroční výsledky by mohly být mírně lepší oproti našim původním odhadům. Vyšší marže jsme promítli i do budoucích let, což mělo za následek nepatrné zlepšení celkové výkonnosti operátora. Největším překvapením bylo rozhodnutí managementu vyplatit emisní ážio ve výši 36 CZK na akcii. Ač se o tomto kroku spekulovalo, generální ředitel Tomáš Budník na začátku letošního roku uvedl, že management o takovém rozhodnutí nepřemýšlí. Nemělo by přitom jít o jednorázovou výplatu, ale platba z emisního ážia by se měla stát součástí dlouhodobé dividendové politiky. Vzhledem k výše uvedeným faktorům a silné tvorbě cash flow vnímáme akcie společnosti jako atraktivní. V naší nové prognóze jsme zároveň navýšili výplatu dividend. Zvyšujeme naše doporučení pro akcie O2 Czech Republic z Držet na Koupit.

Fakta/dopad: V horizontu naší prognózy čekáme pozvolný růst zisků O2. Díky odkupu vlastních akcií by měla dividenda růst o něco rychleji než čistý zisk. V naší prognóze jsme navýšili úroveň celkového dluhu, který se promítl i na růstu čistého dluhu vůči EBITDA ke konci roku 2020 k 1,1násobku. To je stále s dostatečnou rezervou pod cílem firmy (1,5x).

Cílová cena a doporučení: Na základě modelů diskontovaných toků hotovosti a dividend mírně zvyšujeme roční cílovou cenu z 260 CZK na 267 CZK za akcii díky mírnému zlepšení našich odhadů zisků. Společně s celkovou výplatou akcionářům včetně emisního ážia 22 CZK z loňského zisku se nyní námi očekávaný celkový výnos pro akcionáře nachází nad 15 %, což v naší metodologii odpovídá doporučení Koupit. Mezi hlavní rizika proti našemu doporučení patří tlak na ceny telekomunikačních služeb, vývoj ziskovosti na Slovensku a razantnější posílení koruny vůči euru.

Očekávané události: Celoroční výsledky hospodaření by mohly být zveřejněny koncem ledna.

Zdroj: analytický tým KOMERČNÍ BANKY

Pokud máte zájem o kompletní analýzu napište nám na info@investplanet.cz, rádi vám ji pošleme

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!