BCPP: Hospodářské výsledky Fortuny, výhled ceny, dividenda

BCPP: Hospodářské výsledky Fortuny, výhled ceny, dividenda

Výsledky: Společnost Fortuna dnes ráno zveřejnila výsledky hospodaření za H1 16, které mírně překonaly naše odhady, v klíčové položce EBITDA ale zaostaly za tržním očekáváním. V souladu s odhady stál za meziročním zvýšením zisků růst aktivity sázkařů a příznivé sportovní výsledky v rámci mistrovství Evropy ve fotbale.

Hlavní trendy: 1) Přijaté sázky v segmentu sportovního sázení nadále ve všech zemích rostou dvouciferným tempem, což na rozdíl od prvního čtvrtletí tentokrát platilo i pro hrubé výhry. Fortuna v prvním pololetí dokonce zvýšila hrubé výhry i na pobočkách (+5,5 % y/y), růst v online segmentu pak akceleroval na 30,9 % y/y. 2) Růst EBITDA ovšem brzdilo zvýšení provozních nákladů, když jak personální výdaje, tak ostatní provozní náklady meziročně vzrostly přibližně o 3 mil. EUR. Dalších více než 6 mil. EUR padá na vrub vyšších daní a odvodů. 3) Překvapil nás podstatný pokles odpisů dlouhodobého majetku (-21 % y/y), což převážilo nad nečekaně vysokou efektivní daňovou sazbou (za H1 16 skoro 25 %). Čistý zisk proto překonal odhady. 4) Fortuna je nyní ve fázi prudce rostoucích investic. Pololetní kapitálové výdaje se více než zdvojnásobily na 6,4 mil. EUR, celoroční cíl managementu zůstává 11-13 mil. EUR. Firma přesto rychle snižuje svůj čistý dluh, který byl ke konci června pouhých 2,3 mil. EUR oproti 7,5 mil. EUR na začátku roku. Fortuna nicméně potvrdila záměr nevyplatit žádnou dividendu letos ani příští rok s tím, že dlouhodobá dividendová politika bude oznámena po skončení roku 2017.

Letošní výhled: Navzdory solidnímu růstu zisků v prvním pololetí Fortuna opět potvrdila svůj výhled pro rok 2016, který předpokládá meziroční pokles EBITDA o 10 15 %. To by pro druhé pololetí znamenalo meziroční propad EBITDA o 19-26 %, což vnímáme jako poměrně konzervativní zvlášť ve světle toho, že srpnové hospodaření by měla značně podpořit letní olympiáda. Je ale pravdou, že nad růstem sázkařské aktivity může převážit zvýšení nákladů spojené se zaváděním nových produktů.

Cílová cena a doporučení: Po zveřejnění pololetních výsledků ponecháváme v platnosti naši cílovou cenu a doporučení (96 CZK a „držet“). Hlavní rizika proti našemu doporučení vnímáme v případném dalším růstu zdanění hazardu, v nejistotě ohledně výše investičních výdajů a v případné neochotě vedení společnosti opětovně zavést zajímavou dividendovou politiku.

Očekávané události: Částečné výsledky hospodaření za letošní třetí čtvrtletí budou oznámeny 3. listopadu.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!