BCPP: Pegas zveřejní výsledky 24.11.2016

BCPP: Pegas zveřejní výsledky 24.11.2016

Očekávané výsledky hospodaření: Meziroční srovnání jednotlivých ukazatelů dává poměrně zkreslené údaje. U tržeb očekáváme pokles o 12 % na 50,89 mil. EUR kvůli výraznému propadu cen polymerů, zatímco výši produkce očekáváme na úrovni 25,4 kt, což znamená meziroční nárůst o více jak 7 %. Na úrovni EBITDA odhadujeme meziročně zvýšení o jednu třetinu na 10,83 mil. EUR. S tím jsou spojeny dva hlavní faktory: (1) nižší náklady na vstupy díky cenám polymerů a (2) přecenění opčního akciového plánu, které by oproti loňské ztrátě dosahující téměř 1 mil. EUR mělo dosáhnout zisku na úrovni 144 tis. EUR. Ohromný meziroční nárůst čistého zisku je výsledkem poloviční ztráty z finančního výsledku (-1,9 mil. EUR) díky menším kurzovým ztrátám a úrokovým nákladům, které jsou nižší o výdaje spojené s úrokovým swapem, který byl splatný letos v červnu. Čistý zisk by tak měl dosáhnout zhruba 4,8 mil. EUR.

Letošní rok je z pohledu ziskovosti mnohem stabilnější než loňský, což dokládá mimo jiné vývoj provozních marží. Důvodem jsou především ceny polymerů, které nejsou tak rozkolísané jako vloni. EBITDA marže by měla dosáhnout 21,3 % (22,9 % ve Q1 16, 21,7 % ve Q2 16). Loňský třetí kvartál rovněž přinesl významně vyšší volatilitu kurzu akcií díky jejich zařazení do indexu MSCI, což se projevilo na vysokých nákladech z přecenění opčního programu.

Výhled společnosti: Management očekává pro letošní rok EBITDA v rozmezí 43 až 49 mil. EUR. Předpokládáme, že Pegas svůj výhled potvrdí. Naše odhady ukazují na střed tohoto pásma.

Nové investice: Pozornost investorů se bude soustředit i na nové zprávy ohledně chystaných investic. V červnu Pegas rozhodl o umístnění nové výrobní linky v České republice, která původně měla stát v Egyptě. Management zároveň tehdy informoval o založení dceřiné společnosti v Jihoafrické republice a zahájení jednání o koupi pozemku. V srpnu na konferenčním hovoru pak slíbil oznámení více informací při prezentování výsledků za Q3.

Zdroj: Komerční banka

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!