BCPP: Photon Energy vstoupí 17.10.2016 na pražskou burzu

BCPP: Photon Energy vstoupí 17.10.2016 na pražskou burzu

17. října vstupuje na pražskou burzu (BCPP) v rámci duálního listingu společnost Photon Energy se sídlem v Nizozemsku. Akcie se již obchodují na méně aktivní varšavské burze NewConnect. O nízké aktivitě této vedlejší burzy vypovídá fakt, že za poslední rok proběhlo na akciích Photon Energy průměrně jen jedenáct obchodů denně.

Společnost byla založena v roce 2008 v Praze a zabývá se provozováním a spravováním solární elektrárny. Umístnění akcií na pražskou burzu neznamená vydání dalších akcií společnosti ani navýšen její kapitálu. Akcie Photon Energy budou jednoduše obchodovatelné na dvou burzách, a to ve Varšavě a v Praze. V Praze se budou obchodovat na méně regulovaném trhu Free Market. Na tomto trhu se například obchodují akcie Stock Spirits.

Photon Energy vlastní, spravuje a staví na klíč pro koncové zákazníky fotovoltaické elektrárny v Evropě a Austrálii. Vlastní portfolio elektráren o výkonu 26 MWp ve třech zemích: České republice, na Slovensku a v Austrálii. Provozuje a servisuje fotovoltaické elektrárny o celkovém výkonu 150MWp po celém světě, zejména v Česku, na Slovensku, v Německu. Ve Francii a v Rumunsku.

Společnost celkem vydala 60 000 000 akcií s nominální hodnotou 0,01 eura za kus, z toho je 6 065 585 veřejně obchodovaných. Největší podíl – 80 procent – kontrolují zakladatelé: předseda představenstva Georg Hotar a generální ředitel Michael Gartner, 11 procent tvoří veřejně obchodovatelné akcie a 9 procent drží další investoři.

Photon Energy emitoval také dluhopisy splatné v roce 2018, které se obchodují na burzách ve Frankfurtu, Berlíně, Hamburgu-Hannoveru a ve Vídni.

Společnost dosud nevyplácela dividendy.

Zdroj: Hospodářské noviny

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!