Bitcoin – kurz, cena, online graf

Bitcoin – kurz, cena, online graf
Zdroj: https://www.tradingview.com/widget/advanced-chart/

Bitcoin (BTC) je nejznámější kryptoměnou. Bitcoin vznikl v roce 2009, avšak největší popularitu zažil až v roce 2017, kdy jeho cena vyletěla z 1000 USD téměř na úroveň 20 000 USD, což je neuvěřitelný 1900 % nárůst ceny. Hlavním znakem Bitcoinu je, že jde o decentralizovanou virtuální měnu. To znamená, že neexistuje žádný centrální server, ani autorita, která by vývoj této měny nějakým způsobem ovlivňovala nebo kontrolovala. Na jedné decentralizaci téměř vylučuje možnost manipulace měny, na druhé straně někteří lidi postrádají přítomnost důvěryhodné centrální autority, v podobě centrální banky, na níž jsou dlouhodobě zvyklí.

Vzhledem k tomu, že hodnotu jednoho Bitcoinu dosáhla v roce 2017 významně vysokých hodnot, začaly se do popředí dostávat i dílčí jednotky jako milibitcoin, microbitcoin a satoši. Právě jednotka satoši je odvozena od jména zakladatele Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Počet Bitcoinů je konečný a nepřesáhne 21 milionů.

Uživatelé Bitcoinu lze rozdělit do dvou skupin, a to na těžaře a koncové uživatelé. Koncoví uživatelé využívají Bitcoin k transakcím (platbám). Naopak těžaři zabezpečují bezproblémové a bezpečné fungování transakcí tím, že verifikují platby. Právě rychlost a bezpečnost plateb přes Bitcoinu je důvodem narůstající popularity této měny. Navíc za Bitcoiny lze již ledacos koupit, a dokonce ho lze změnit za běžné peníze.

Co si ještě přečíst?

Co je to Bitcoin?

Lze považovat Bitcoin za skutečnou měnu?

Co je Ethereum?

Jak nakoupit Ethereum?

Co je Litecoin?

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!