Britská libra má za sebou těžký týden a ani vyhlídky pro tento nejsou růžové

Britská libra má za sebou těžký týden a ani vyhlídky pro tento nejsou růžové

Zdá se, že obětním beránkem tohoto týdne bude britská libra (GBP). Sázky na její prodej vůči dolaru rostou napříč účty vícero bank. Rozdílná je jenom hodnota vstupu. GBP/USD má za sebou neúspěšný předchozí týden. Na týdenním grafu lze vidět, že libra již po druhé prorazila červenou trendovou linii, což je negativním signálem. Klíčová se tak stala hodnota 1.5150, k níž by mohla libra zkorigovat svůj předchozí pokles. Následně by mohla opět testovat předchozí minima z konce letošního ledna. Britskou libru budou s přicházejícím květnem stále více trápit parlamentní volby. Celkově je tedy vhodné využít korekcí k prodeji.

Americký dolar má po pátečních datech z trhu práce opět navrch. Goldman Sachs očekává první zvýšení úrokové sazby v USA v září 2015 s tím, že již na březnovém zasedání (18. března) by mohla americká centrální banka vynechat slovo „opatrný“, když bude mluvit o výhledu vývoje úrokových sazeb a monetární politiky. Dosud používala toto slovo v souvislosti s tím, že bude opatrná ve zvyšování úrokových sazeb vzhledem k potenciálnímu zpomalení ekonomického oživení USA a negativními vlivu na rozvíjející se ekonomiky.

GBP/USD týdenní graf. Velká medvědí svíčka naznačuje další pokles.

gbp_usd_9_3_

GBP/USD H4. Fibonacciho hodnoty nám mohou pomoci načasovat vstup.

gbp_usd_9_3__H4

Zajímavý v tomto ohledu může být měnový pár GBP/NZD. Ve středu večer zasedá novozélandská centrální banka (RBNZ). NZD/USD našel v pátek silnou podporu na úrovni 0.7300. Pokračování oslabování GBP a „jestřábí slova“ od RBNZ by mohly být zajímavou kombinací. Graf GBP/NZD naleznete v článku zde.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!