Burza Praha: CME zveřejní výsledky hospodaření

Burza Praha: CME zveřejní výsledky hospodaření

Hlavní události

  • CME zítra zveřejní výsledky hospodaření za Q2 16.
  • Západoevropské akcie by měly vstoupit do nového týdne stagnací.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes budou zveřejněny například německé indexy IFO za červenec, ve zbytku týdne pak mimo jiné první odhady růstu HDP za Q2 v USA i v eurozóně. Pozornost investorů bude upřena také na středeční výsledek zasedání Fedu.
  • Pokračování výsledkové sezóny dnes přináší mimo jiné výsledky amerických firem Gilead Sciences, Kimberly-Clark nebo Texas Instruments.
  • Analytici Société Générale zvýšili doporučení pro akcie francouzského výrobce bran, vrat nebo rolet Somfy z „držet“ na „koupit“.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy v pátek vzrostly o několik desetin procenta a index S&P 500 tak opět vylepšil své historické maximum. Obchodování nerozproudily ani lepší než očekávané indikátory důvěry PMI na obou stranách Atlantiku, v meších ziscích však skončila většina odvětví. Pokračování výsledkové sezóny pak pomohlo akciím letecké společnosti American Airlines (+4 %) nebo výrobce polovodičů Advanced Micro Devices (dokonce +12%).

Noční obchodování v asijskopacifickém regionu také nepřineslo velké změny hlavních indexů, když půlprocentních zisků dosáhly jen burzy v Indii nebo Austrálii. Ostatní trhy nepatrně oslabovaly. Nedařilo se komoditám včetně drahých kovů, za čímž stál hlavně posilující dolar. Největším propadákem byly akcie japonské zábavní společnosti Nintendo (-18 %) po informaci, že dopad populární aplikace Pokemon Go na hospodaření firmy bude omezený.

CME

Mediální společnost CME zítra zveřejní výsledky hospodaření za letošní druhé čtvrtletí. Očekáváme mírný meziroční růst tržeb i provozních zisků. Firma by však měla oznámit hlubokou čistou ztrátu z důvodu jednorázového zaúčtování ztráty z nedávného refinancování dluhu.

JOSEF NĚMÝ

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!