Burzovní zpravodajství

Burzovní zpravodajství

 

Hlavní události

  • Pegas založil dceřinou společnost v Jihoafrické republice a chystá se expandovat.
  • Západoevropské akcie by měly seanci zahájit bez jasného trendu.
  • Spojené státy dnes vedle pravidelných čtvrtečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti zveřejní ceny průmyslových výrobců. Na starém kontinentě vyjde makroekonomický kalendář naprázdno.
  • Výsledky hospodaření dnes zveřejní mimo jiné například JP Morgan nebo BlackRock.
  • Société Générale zvýšila doporučení na držet pro portugalského výrobce a distributora elektřiny Energias de Portugal a na koupit pro jeho španělského konkurenta Iberdrola.

Obchodování na zámořských trzích

Indexy Dow Jones a S&P 500 včera kolísaly okolo svých rekordních úrovní, nakonec zakončily v kladné nule, čímž svá maxima posunuly o pár setin výše. Dařilo se především defenzivním titulům, tři čtvrtě procenta si připsaly telekomunikační společnosti nebo síťová odvětví. Naopak nejhůře dopadly energetické tituly, kterým nepomohly klesající ceny ropy.

Smíšené obchodování panuje na asijských trzích. V ziscích se nacházejí japonské akcie, které tlačí vzhůru očekávání ohledně vládních stimulů. Index Nikkei 225 tak dnešní seanci zakončil s jednoprocentním ziskem. Necelé půl procento si odnáší australská burza a okolo 0,2 % pak posilují akcie v Hong Kongu nebo na Taiwanu. Naopak pevninské čínské indexy ztrácejí 0,5 % následované indickou burzou (-0,1 %).

Pegas Nonwovens

Společnost včera ráno oznámila, že založila dceřinou společnost v Jihoafrické republice. Ta je ve 100% vlastnictví skupiny Pegas a jejím založením může management spustit proces koupě určeného pozemku pro výstavbu nového výrobního závodu. Dle CEO Františka Řezáče by měl být proces dokončen v průběhu následujících několika měsíců.

Založení nové společnosti potvrzuje, že Pegas chce dále expandovat a přiblížit svoji výrobu svým koncovým zákazníkům. Zprávu vnímáme neutrálně, bude záviset především na rychlosti koupě pozemku a výstavbě linky.

MIROSLAV FRAYER

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!