Burzovní zpravodajství: Výsledková sezóna u konce

Burzovní zpravodajství: Výsledková sezóna u konce

  • Pojišťovna VIG zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření za druhý kvartál.
  • Západoevropské akcie by měly zahájit týden mírným poklesem.
  • Dnes nebudou zveřejněny žádné klíčové makroekonomické ukazatele.
  • Výsledková sezóna míří ke svému konci. Dnes však žádná z velkých amerických ani evropských firem své hospodářské údaje nezveřejňuje.

Obchodování na zámořských trzích

Páteční seanci zakončil americký index S&P 500 se ztrátou 0,1 %, čímž vymazal svoje týdenní zisky a uzavřel na stejné hodnotě jako o týden dříve. Jedná se tak o druhý nejhorší týden od začátku prázdnin. Důvodem mohou být obavy ohledně dalšího vývoje. Zatímco na konci června odhady ukazovaly na růst zisku o 2,3 % ve Q3 16, po končící výsledkové sezóně je predikován pokles o 0,9 %. Doposud zveřejnilo své výsledky 479 z 500 firem. Zisk v rámci indexu S&P 500 klesl o 3,7 %, tržby pak o 0,2 %, což ve srovnání s odhady znamená mírně lepší výsledek.

Asijské trhy v průběhu dnešního nočního obchodování odstartovaly v červeném. Ztráty se ve většině případů pohybovaly do půl procenta, výjimkou byly japonské akcie, které si na úvod týdne připisují zisky okolo třetiny procenta.

Vienna Insurance Group

Pojišťovna VIG zveřejní zítra ráno výsledky hospodaření za druhý kvartál. 3. srpna však již společnost oznámila předběžný zisk před zdaněním ve výši 200 mil. EUR za první polovinu roku, znamenající nezdaněný zisk ve výši 98,5 mil. EUR za Q2 16. Čistý zisk by tak dle konsensu Bloomberg mohl dosáhnout zhruba 71 mil. EUR. Management zároveň potvrdil svůj celoroční cíl nejméně zdvojnásobit zisk před zdaněním, který by tak mohl dosáhnout až 400 mil. EUR.

Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!