Burzovní zprávy: první po-brexitové ukazatele podnikatelské nálady

Burzovní zprávy: první po-brexitové ukazatele podnikatelské nálady

EUR/USD nad hranicí 1,105

Kurz eurodolaru se včera prakticky nehnul tudíž měnový pár EUR/USD zůstal nad hranicí 1,105. Dolar vyčkává na další data a události, které se však dostaví až v závěru pracovního týdne, kdy bude zasedat ECB a budou publikovány první po-brexitové indexy podnikatelských nálad (PMI) v eurozóně. Jejich nepřesný předskokan bude přitom zveřejněn již dnes – německý index ZEW. Jeho vypovídací schopnost však nepřeceňujeme.

Výnosy dluhopisů poklesly

Výnosy bezpečných dluhopisů šly v pondělí směrem dolů. I když napětí z Turecka nehrálo na trzích nakonec zásadnější roli, rizik navázaných na post-brexitovou EU je v zásobníku stále dost (viz úvodník). Dluhopisům navíc hraje do karet klesající cena ropy a poměrně váhavé výkony akciových trhů. Výnos desetiletého německého bundu se tak opatrně vrátil zpátky do záporných vod.

Cena ropy klesá, trh sleduje zásoby produktů

Cena ropy Brent se dostala včera opět pod tlak. Ropě se patrně nelíbí zejména vyhlídky na další růst zásob produktů v USA (dnes zveřejní svá data API). Z poptávkové strany vyvolává otázky zejména pozvolné oslabování juanu. Trh se na něj nicméně v současnosti příliš nesoustředí. Rizika však podle nás stále hovoří ve směru dalšího poklesu cen ropy.

Index S&P 500 se v pondělí dostal do blízkosti historických maxim

Index S&P 500 se v pondělí dostal do blízkosti historických maxim u hladiny 2169b. Investoři získali další dávku podpory ve výsledcích společnosti Bank of America (+4 %) a také v oznámené fúzi v polovodičovém sektoru (nákup společnosti ARM Holdings za $32mld.). Naopak pokles ceny ropy znamenal důvod pro ztrátu energetického odvětví, ztrácely ale také další surovinové sektory. Tento týden přinese své výsledky zhruba 90 společností z indexu S&P 500, mimo jiné IBM, Intel, MicroSoft nebo Visa. Index S&P 500 se po minulém týdnu pohybuje u historických maxim, kde aktuálně může nacházet své dočasné limity a zaznamenat tendenci k ziskové realizaci.

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!