Cena ropy klesla na dosah od hranice 30 USD za barel

Cena ropy klesla na dosah od hranice 30 USD za barel

Volný pád cen ropy pokračuje. Po včerejším více než pětiprocentním propadu cena ropy Brent klesá i dnes a dostává se tak na dohled od hranice 30 USD/barel. Zajímavé přitom je, že hlavní čínské akciové indexy, jejichž propady byly v posledních dnech hlavním důvodem poklesů cen ropy, se dnes stabilizují, což naznačuje, že i cena ropy by dnes mohla být nakonec klidnější. Je však možné, že ropní medvědi si připravují pozice na testování zmíněné třicetidolarové úrovně. Dodejme, že z fundamentálního pohledu může být zajímavé dnešní zveřejnění měsíčního reportu od americké agentury EIA. Co se týče ostatních komodit, tak včerejší potíže čínských akcií a propad cen ropy se projevil i na jejich cenách. Základní kovy ztrácely v průměru procento a cena mědi tak například poklesla na nová šestiletá minima.

Americký dolar nabral na začátku týdne dech a na frontě s eurem posílil – měnový pár vzdal oťukávání hranice 1,10 a sklouzl do blízkosti 1,08 EUR/USD. Zdá se, že se dolaru částečně zamlouvá stabilizace napětí na americkém a evropském akciovém trhu. Současně již trhy do velké míry v uplynulých týdnech odbouraly sázky na růst sazeb v USA (na tento rok v trhu zůstal růst sazeb pouze o 25-50 bps). Před sérií vystoupení amerických centrálních bankéřů (Fischer, Dudly) v tomto týdnu tak dolar dostává nazpátek část své přirozené síly.

Přes další výprodej akcií na čínských trzích a především naprostý kolaps cen ropy již výnosy německých dluhopisů nechtěly dál testovat úroveň 0,50 % a lehce vzrostly. Investoři si pravděpodobně čím dál víc uvědomují, že dramatický pokles cen ropy bude ve finále pro eurozónu i USA především dalším růstovým impulsem. Čínské výprodeje s sebou také tentokrát nestrhly Evropu ani Ameriku.

Zdroj: amalytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!