Cena Ropy roste, USD a akcie posilují

Cena Ropy roste, USD a akcie posilují

Cena ropy Brent včera vystoupala na dvouměsíční maxima nad 37 USD/barel. Ropě pomohlo patrně i poměrně významné pozitivní překvapení spojené se zveřejněním indexu ISM za únor. Naopak večerní data Amerického petrolejářského institutu (API), která poukázala na výrazný růst zásob ropy v USA (o 9,9 miliónů barelů), na cenu sice vliv měla, ale ne příliš výrazný. Dodejme, že dnes trhy sledují oficiální statistiky o stavu amerických zásob ropy, které zveřejní ministerstvo energetiky. V případě podobného výsledku, jaký včera naznačila data API, lze čekat tlak na pokles ceny.

Americké akcie jsou horkým zbožím

S&P 500 se pohybuje ve středu pásma mezi minimální hodnotou dosaženou v polovině února a maximy z loňského května. Všechny z jednotlivých sektorů (až na jeden) se pohybovaly v zelených číslech, největším růstem se blýskl finanční sektor (+3,4 %) a při zemi se držely utility (-0,5 %). Dow Jones Industrial Average přidal k pondělní zavírací hodnotě více než 300 bodů a končil na 16863 bodech (+2,1 %). S&P 500 se bez menšího problému vypořádal s hranicí 50denního klouzavého průměru a pomalu začíná vyhlížet průměr kalkulovaný z předešlých 100 zavíracích hodnot. Index v úterý přidal 2,4 % na úroveň 1978 bodů. Technologický Nasdaq Composite z dnešní rally profitoval v největším měřítku, kdy dokázal narůst o 2,9 % na 4689 bodů.

Poměrně významné pozitivní překvapení, které s sebou přineslo zveřejnění indexu ISM za únor,umožnilo dolaru dále posilovat, ačkoliv je americká měna konfrontována s holubičími výroky představitelů Fedu. Lepší než očekávaný výsledek americké podnikatelské nálady a silné výdaje ve stavebnictví dávají dolaru podporu před dnešními a pátečními důležitými statistikami z trhu práce (index ADP), jež jsou předskokanem pátečních payrolls (NFP). Od těch očekáváme mírně lepší výsledky než trh a tedy i další tlak na ceny amerických dluhopisů.

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!