Cena ropy se dostala nad 50 dolarů

Cena ropy se dostala nad 50 dolarů

Cena ropy Brent se včera sice dostala významněji nad 50 USD/barel, avšak později odpoledne se vrátila zpět pod tuto úroveň. Roli při poklesu cen ropy mohla sehrát i dobrá data z USA, která podpořila šance na brzký růst úrokových sazeb. Pozornost se pomalu začíná stáčet na příští týden, kdy zasedá OPEC. Předtím dnes ještě budou zveřejněna data o aktivitě amerických producentů ropy. Připomeňme, že minule zůstala aktivita po předchozích výrazných poklesech beze změny a proto bude zajímavé sledovat i dnešní údaj. A to zejména ve světle rostoucích cen ropy a zplošťování forwardové křivky na ropu WTI, které naznačuje vyšší zajišťovací aktivitu producentů.

Americký dolar včera vůči euru oslabil

Americký dolar včera vůči euru oslabil a to přesto, že Fed pokračoval ve verbální kampani naznačující, že zvýšení úroků přijde brzy (Powell, Bullard) a americká data (durables a kontrakty na nové domy) vypadla velmi dobře. Vzhledem k tomu, že schůzka G7 nepřinesla nic zásadního, tak pozornost bude zcela upřena na večerní vystoupení šéfky Fedu Yellenové, které může zásadně napovědět, zdali Fed chce zvýšit úrokové sazby v červnu či červenci. Připomeňme však, že Yellenová bude mít ještě jedno vystoupení po důležitých statistikách z trhu práce (6.6.).

Americké akcie mírně korigovaly

Americké akcie se včera obchodovaly blízko úrovní ze středečního dne. Index Dow Jones Industrial Average se na oslavu svého 120letého výročí obchodoval bezmála beze změny. Včerejší posun na 17828 bodů, znamenal ztrátu 0,1 v procentech. Větší diverzifikace indexu S&P 500 proti výše zmíněnému DJ nedávala velkou výhodu. Pohyb byl v podstatě stejný (-0,02 %, 2091 bodů). Technologie dohánějí propady z posledních týdnů a Nasdaq Composite připsal 0,1 % a dostal se nad úroveň 4900 bodú (přesně 4901 b.). Akcie společnosti Apple Inc. se po delší době znovu dostaly nad hranici 100 USD (0,8 %; 100,41 USD).

Zdroj: analytický tým ČSOB

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Comments are closed.
Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!