České akcie: Unipetrol zveřejní hospodářské výsledky

České akcie: Unipetrol zveřejní hospodářské výsledky

 Hlavní události

  • Unipetrol zítra zveřejní výsledky za Q2 16.
  • Západoevropské akcie by měly dnešní seanci zahájit mírným růstem.
  • Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zajímavá snad jen spotřebitelská důvěra v eurozóně za červenec.
  • Výsledková sezóna dnes v USA pokračuje údaji o hospodaření firem American Express, Intel, Morgan Stanley nebo Mattel.
  • Société Générale včera mimo jiné zvýšila doporučení pro akcie firmy Coca-Cola European Partners, která zajišťuje stáčení nápojů Coca-Cola v západní Evropě.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové trhy včera stagnovaly. Index S&P 500 nepatrně klesl a mírně tak ustoupil ze svého historického maxima. Svůj rekord naopak opět vylepšil index Dow Jones, který tak vzrostl již poosmé v řadě, což se mu podařilo poprvé po třech letech. Pokračování výsledkové sezóny přineslo nižší než očekávaný zisk tabákové firmy Philip Morris International, který srazil akcie o 3 %. Nečekaně nízký růst počtu uživatelů pak stlačil akcie mediální firmy Netflix dokonce o 13 %. Akcie Johnson & Johnson naopak na vyšší než očekávaný kvartální zisk reagovaly růstem o bezmála 2 %.

Noční obchodování na asijských trzích nepřineslo velké změny hlavních burz, kontinentální index je tak v blízkosti tříměsíčního maxima. Nedařilo se akciím telekomunikačních a těžebních firem poté, co klesly ceny některých komodit. Akcie BHP Billiton (-4 %) pak srazil pokles produkce železné rudy. Necelé procento naopak přidaly akcie v Hong Kongu, které tak od svého lednového dna vzrostly již o více než 20 %.

Unipetrol

Unipetrol zítra ráno před otevřením trhu zveřejní výsledky hospodaření za letošní druhé čtvrtletí. Firma již před dvěma týdny oznámila své provozní údaje; rafinérská marže v Q2 16 pokračovala v poklesu, zatímco petrochemické marže se udržela na velmi solidních úrovních. Pozitivní byl i vývoj rozdílu mezi cenou ropy Brent a Ural. Celkově provozní ukazatele naznačují solidní výsledky za druhý kvartál, konsensus trhu není k dispozici.

JOSEF NĚMÝ
Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!