Citi bank fandí libře

Citi bank fandí libře

Citi bank v loňském  listopadu předvídala, že měnový pár GBP/USD v 3měsíčním horizontu oslabí z  úrovně 1.57 na hodnotu 1.53, což se ji povedlo a je rovněž důvodem, proč tuto banku sledujeme. Nicméně pro nadcházející 3 měsíce počínajíc 23. únorem se tamní analytici dívají na GBP/USD pozitivně, a to i navzdory blížícím se parlamentním volbám.

Nákup libry preferují z následovných důvodů:

  • Domnívají se, že sterling převezme v evropském regionu roli bezpečného přístavu. Euro bude i nadále čelit hrozbě „Grexitu“ a implementaci programu kvantitativního uvolňování (QE). Švýcarsko ztratilo část investorské důvěry po lednovém opuštění fixačního pásmo a navíc se za parkování v tomto bezpečném přístavu musí platit. Libra naopak nabízí, ačkoliv malý, ale kladný úrok (základní sazba = 0.5 procenta). Libra a její role bezpečného přístavu v evropském prostoru je jedním z argumentů pro posílení měny.
  • Dalším argumentem je Ta by na ostrovech mohla posílit mnohem rychleji než v USA, právě díky předchozímu oslabení měny, o což se Spojené státy nemohou opřít. Rovněž růst cen v USA bude kromě ceny ropy limitován i pomalejším růstem cen u obchodního partnera Číny.
  • Kontinuálně zlepšující se situace na trhu práce na ostrovech. Navíc aktuální pomalý růst cenové hladiny se postaral o reálný růst mezd, což je klíčovým argumentem pro BoE ke zvýšení úrokové sazby.
  • Citi očekává, že GBP/USD se v průběhu nejbližšího měsíce bude obchodovat kolem hodnoty 1.55 a v horizontu 3 měsíců pak při úrovni 1.56. Kdyby nemusela čelit volbám, pak by byly očekávání banky mnohem vyšší (1.58).

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!