Co čekat od FOMC? a hlavně dolaru?

Co čekat od FOMC? a hlavně dolaru?

Americká centrální banka (FED) zveřejní zítra svůj ekonomický výhled a nová opatření. Pozornost obchodníků se tak alespoň na chvíli odkloní od Řecka. V posledních týdnech byly trhy svědkem hlavně posilujícího pracovního trhu a mírně zlepšující se inflace, což minimálně korigovalo zklamání z výsledku HDP, které zklamalo nejednoho ekonoma.

Takže, co nás tedy čeká?

Členi FOMC pravděpodobně neseberou odvahu ke změně úrokových sazeb nebo stanovení nějakého závazného termínu. Je tak stále velmi pravděpodobné, že vyšší sazby se objeví až  závěru roku. Pravděpodobně však budou trhy hystericky reagovat na proslov guvernérky Yellenové, která ve výsledku zopakuje, že vše záleží na ekonomických datech. Trhy si tak během večera pravděpodobně zapumpují nahoru a dolů, bude chyceno pár set stop-loss příkazů a nakonec se vše stočí zpět k Řekům.

Tentokrát výrazně nenapoví ani technická analýza, jelikož se index dolaru nachází na klíčové hodnotě. Z pohledu harmonické analýzy může jít o možný bod C, který pomůže dolaru zpátky k odporu 98,60 nebo se konsoliduje před dokončením naznačeného impulsu. Tak jako tak se vyplatí držet se zítra stranou.

usdx

 

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!