Co dnes čekat od červencového zápisu ze zasedání Fedu?

Co dnes čekat od červencového zápisu ze zasedání Fedu?

Zvýšení sazeb v USA stále ve hře

Zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu by mohlo obnovit naději na letošní zvýšení úrokových sazeb. Červencové zasedání bylo totiž více jestřábí, než trh čekal. Zatím se zdá, že pokud jde o brexit, vnímá Fed rizika z toho plynoucí spíše jako střednědobá, než krátkodobá. Podstatné bude, zda mnoho, někteří a nebo většina členů FOMC bude toho názoru, že silná červnová data ztrhu práce převážila jejich květnový propad. To, zda se zvýšení úrokových sazeb na konci letošního roku vrátí do hry, bude záviset na tom, zda Fed na zářijovém zasedání bilanci rizik vyhodnotí jako vyrovnanou.

Pokud jde o nastavení úrokových sazeb ve Spojených státech, vody již včera rozvířil člen FOMC Dudley, který prohlásil, že zářijové zvýšení úrokových sazeb je stále možné a že trhy tuto možnost podceňují. Podle jeho slov se již blíží bod, kdy bude zvýšení sazeb vhodné. Podle ekonomů SG je však spíše pravděpodobné, že úrokové sazby zůstanou letos beze změny. Trh letošnímu zvyšení sazeb dává šanci 40 %.

Kurz eura si včera vůči americkému dolaru připisoval zisky. Náladu mu vylepšil německý Zew index, který se v srpnu vzpamatoval z brexitového šoku a opět rostl. Ve výhledu za šest měsíců se odpoutal od svého tří a půl letého minima a si polepšil o více než sedm bodů na 0,5 bodu. Kurz EUR/USD si tak v průběhu dne připsal téměř 1 %, když se vyšplhal až na hladinu 1,132 EUR/USD. Náladu mu však schladil člen FOMC Dudley, který varoval, že zářijové zvýšení sazeb ve Spojených státech je stále možné. Euro pak část svých zisků umazalo, i tak ale skončilo ve srovnání s pondělním obchodováním o 0,7 % výše (1,126 EUR/USD).

Kurz EUR/USD bude dnes vyčkávat na zápis z posledního zasedání Fedu. Ten by mohl ukázat, že prosincové zvýšení úrokových sazeb nemusí být ještě zcela vyloučeno a dopomoci americkému dolaru umazat ztráty, které utrpěl v posledních dnech.  V regionu budou zveřejněna pouze pravidelná data z polského trhu práce, zbytek kalendáře je prázdný.

Zdroj: Komerční banka, a. s.

Hodnocení článku

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sledujte nás na Facebooku a získejte každý den aktuální investiční nápady!